Kolejne spotkanie w Tavernie, młodzież relacjonuje nam jak przebiega ich praktyka, co nowego w rodzinach, u których mieszkają. Ponieważ gościnność Irlandczyków jest powszechnie znana, po ustaleniu określonych zasad, dostosowaniu się do obowiązujących obyczajów wydaje się, że jest to sielanka, aż podejrzane!

Jeszcze bardziej zastanawiają relacje z praktyk. Uczniowie więcej niż zadowoleni. Informatycy tworzą strony internetowe lub działają w serwisach IT. Ekonomiści pokazali co potrafią i już niektórzy z nich przejęli tutejszy "rynek podatkowy”. Inna praktykanta, początkowo nosiła i liczyła kartony, dziś pracuje przy fakturach i żartuje, że od noszenia kartonów awansowała na kierownika! Również mechatronicy zaczynali od podstawowych prac na hali by w końcu móc pracować między innymi na nowoczesnych obrabiarkach numerycznych.

Podczas naszego spotkania w pubie, czas umilała nam kapela irlandzka. Muzyka na żywo to zawsze inna bajka, a hitem wieczoru był występ młodego Irlandczyka który prezentował tzw. step irlandzki.

ZAPRASZAMY DO TECHNIKUM NR 2

Nie boisz się wyzwań? Chcesz zdobyć atrakcyjny zawód?

III LO TO STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ

Jesteś ciekawy świata? Chcesz twórczo i aktywnie rozwijać zainteresowania?

EKONOMISTA? MECHATRONIK? INFORMATYK?

Poznaj zawody, jakie zdobyć można w Meritum

Logo
Praktyk Europejczyk 2018

PRAKTYK EUROPEJCZYK 2018 - informacje o projekcie

Praktyki zawodowe w Sligo i Galway (Irlandia - 40 uczniów)
05.05.2019 r. - 01.06.2019 r.

Galeria do projektu

PRAKTYK EUROPEJCZYK - informacje o projekcie

Relacje z praktyk w Mallow (Irlandia - 40 uczniów)
07.05–01.06.2018 r. oraz 01.05–27.05.2017 r.