Chociaż uczniowie “Meritum” do Irlandii przylecieli do pracy, poznawanie tutejszej fauny i flory oraz irlandzkich obyczajów jak na razie jest na pierwszym planie. Ci z uczniów, którzy mieszkają w Galway, odwiedzili w sobotę 11 maja Connemarę. Jest to najbardziej na zachód wysunięty region Irlandii, gdzie język irlandzki jest nadal żywy.

Wraz z przewodnikiem uczniowie przyglądali się pracy tamtejszych farmerów, mieli okazję dowiedzieć się nieco o historii tego regionu i można powiedzieć, że wiedzą już wszystko o torfie, surowcu, którego wydobyciem od lat zajmują się mieszkańcy Connemary, oraz o czterdziestu odcieniach zieleni. Gościli też w tradycyjnym wiejskim domku Dana O’ Hary, w którym wysłuchali kilku celtyckich piosenek oraz poznali wiele faktów dotyczących celtyckiej historii i kultury, między innymi jak produkuje się tradycyjną, trzykrotnie destylowaną, klarowną whisky. Oprócz tego weszli na Diamond Hill. Ze szczytu rozpościerał się wspaniały widok na pola torfowe, jeziora, okoliczne wzgórza, Ocean Atlantycki i przybrzeżne wyspy.

Po drodze chwilę odpoczynku zażyć mogli przy pasących się koniach i owcach, a wycieczkę zakończył przystanek przy Kylemore Abbey. Oczywiście wszystkie informacje były przekazywane w języku angielskim.

ZAPRASZAMY DO TECHNIKUM NR 2

Nie boisz się wyzwań? Chcesz zdobyć atrakcyjny zawód?

III LO TO STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ

Jesteś ciekawy świata? Chcesz twórczo i aktywnie rozwijać zainteresowania?

EKONOMISTA? MECHATRONIK? INFORMATYK?

Poznaj zawody, jakie zdobyć można w Meritum

Logo
Praktyk Europejczyk 2018

PRAKTYK EUROPEJCZYK 2018 - informacje o projekcie

Praktyki zawodowe w Sligo i Galway (Irlandia - 40 uczniów)
05.05.2019 r. - 01.06.2019 r.

Galeria do projektu

PRAKTYK EUROPEJCZYK - informacje o projekcie

Relacje z praktyk w Mallow (Irlandia - 40 uczniów)
07.05–01.06.2018 r. oraz 01.05–27.05.2017 r.