Weekend w Irlandii oznacza dla naszych praktykantów odrobinę odpoczynku od codziennych obowiązków oraz możliwość poznania różnych części tego zielonego kraju. Nie inaczej było w tą sobotę. Praktykanci ze Sligo wybrali się na ostatnią już wycieczkę. Tym razem odwiedziliśmy Wodospad Glencar, który znajduje się w Glencar Lough i służył jako inspiracja Williamowi Yeatsowi. Wodospad jest naprawdę piękny o czym mieliśmy okazję przekonać się podczas krótkiego spaceru. Kolejnym punktem naszej wyprawy była Benbulben Forest Walk czyli 5 kilometrowa trasa pętli, która oferuje możliwość zobaczenia dzikiej przyrody. Ten spacer po lesie to świetny sposób, aby z bliska zobaczyć majestatyczny Benbulbin oraz zapierających dech w piersiach widoków na zatokę Sligo i Donegal na samym końcu pętli. Na zakończenie odwiedziliśmy miasto Bunderan – jeden z najpopularniejszych nadmorskich kurortów Irlandii. Przepiękne plaże, wiele ścieżek spacerowych oraz atrakcji typowych dla nadmorskiego kurortu sprawiły, że miejsce bardzo nam się spodobało. Niedziela to dzień odpoczynku i spędzania czasu z naszymi rodzinami goszczącymi.

Warto dodać, że nasi koledzy z Galway w zeszłym tygodniu również odbyli wycieczkę, podczas której mogli podziwiać piękno natury, Cliffs of Moher.