wosp

Po raz kolejny WOŚP zagrała w MERITUM w Siemianowicach. Tym razem podczas jubileuszowego 25 Finału do akcji włączyło się wiele siemianowickich instytucji i organizacji. Już 20 grudnia, w ramach imprezy zamkniętej w Gimnazjum nr 7, zorganizowano "Jarmark Świąteczny dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy", z którego dochód w wysokości ponad 2000 złotych zasilił orkiestrowe skarbonki. Imprezie towarzyszyły występy młodych artystów z Szkoły Podstawowej nr 4, działającej wspólnie z gimnazjum w ramach Zespołu Szkół nr 4.
Kolejnym eventem poprzedzającym dzień finału, było Orkiestrowe kolędowanie w Domu Kultury "Chemik"– wspólne wydarzenie zorganizowane przez ZSTiO MERITUM, Siemianowicką Spółdzielnię Mieszkaniową, Stowarzyszenie Społeczno Edukacyjne Pro MERITUM, a także Stowarzyszenie "Nasz DOM" i Drukarnię TOM. Dla mieszkańców Siemianowic zagrali nauczyciele, uczniowie i absolwenci MERITUM (zespół aPsolvenci), a wykonawcami byli również sami uczestnicy koncertu, którzy włączyli się do wspólnego śpiewu. Czas umilało ciasto upieczone przez rodziców uczniów MERITUM. Obsługę koncertu zapewnił Klub Młodego Wolontariusza "MERIT". W dniu 25 Finału na ulice wyruszyło 45 wolontariuszy z MERITUM oraz Gimnazjum nr 7. W niedzielne przedpołudnie dzięki uprzejmości siemianowickiej Strzelnicy, podczas turnieju strzeleckiego udało się zgromadzić w skarbonkach wolontariuszy 3350zł. Łączny wynik sztabu w ZSTiO MERITUM zamknął się w kwocie 22781,76 co w przeliczeniu na wolontariusza dowodzi wielkiej efektywności młodzieży działającej w sztabie MERITUM, a przede wszystkim niezwykłej ofiarności mieszkańców Siemianowic Śląskich oraz gości przebywających w naszym mieście. Rekordowa skarbonka mieściła 2315,86zł. Ciekawostką są finałowe statystyki: najwięcej odnotowano monet 1 groszowych, ale największą wartość dały banknoty 10 i 20złotowe oraz 5złotowe monety. Nie brakowało również banknotów 50, 100 i 200złotowych. W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim darczyńcom - ludziom dobrej woli, którzy zdecydowali się czynić dobro w dniu 25 Finału WOŚP. Przypomnijmy, że tematem tegorocznego Finału jest pediatria i godna opieka seniorów.