Festiwal Meritum Wizji organizowany corocznie od 6 lat w ZSTiO MERITUM cieszy się powodzeniem wśród uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych. Podczas konkursów recytacji czy piosenki w języku polskim lub językach obcych: niemieckim, angielskim, rosyjskim, hiszpańskim czy francuskim młodzież ma okazję zaprezentować swoje artystyczne talenty. Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom młodych ludzi, proponujemy także konkurs fotograficzny, a w tym roku również taniec artystyczny.

Festiwal odbywał się w różnych terminach roku szkolnego, tak by pozwolić uczniom na zaprezentowanie szerokiej gamy tematycznej. Pierwsze edycje związane były z porami roku i nosiły tytuły: „Jesień”, „Zima”, „Wiosna”. Kolejne, które czasowo odbywały się w okolicy świątecznych dni, dotyczyły miłości-walentynek czy portretu kobiet. Tegoroczny styczniowy Festiwal Meritum Wizji wprowadzał nas w czas zabawy i karnawału, stąd tytuł „Niech żyje bal”.

Za każdym razem w szranki konkursowe stawali uczniowie z gimnazjów z Siemianowic Śląskich, Katowic, Chorzowa i Czeladzi, a w ostatniej edycji także uczniowie i uczennice szkół podstawowych.

Od trzech lat Festiwal Meritum Wizji objęty jest Honorowym Patronatem Śląskiego Kuratorium Oświaty w Katowicach, Delegatura w Bytomiu. Czujemy się tym faktem zaszczyceni, tym bardziej że od trzech lat każdego roku zmagania młodych artystów obserwuje pani Aleksandra Dyla, starszy wizytator Śląskiego Kuratorium Oświaty.

Miło nam poinformować, że Festiwal Meritum Wizji organizowany w ZSTiO Meritum „Decyzją Śląskiego Kuratora Oświaty w sprawie wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej oraz określenia miejsc uznanych za wysokie w tych zawodach w roku szkolnym 2018/2019.” znalazł się na liście pod pozycją 1538 w Załączniku nr 4 Nr OA.OR.110.1.8.2019 z dnia 27 lutego 2019 r. (Wykaz zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej).

Cieszymy się z tego faktu, bo to oznacza, że uczestnicy naszego Festiwalu, którzy zajęli odpowiednio miejsca pierwsze i miejsca drugie uzyskują tym samym wpis na świadectwie, co w rekrutacji do szkoły średniej przełoży się na dodatkowe punkty. Przypominamy, że nazwiska osób nagrodzonych znaleźć można w artykule

Jeszcze raz gratulujemy tym wszystkim, którzy wzięli udział w konkursach organizowanych w ramach Festiwalu Meritum Wizji w ZSTiO Meritum i już teraz zapraszamy na kolejną edycję.