Miło nam poinformować, że po raz drugi z rzędu ZSTiO Meritum otrzymało wyróżnienie – tytuł „Szkoły Ambasadora Parlamentu Europejskiego (EPAS - European Parlament Ambassador School). Na to wyjątkowe osiągnięcie złożyła się efektywna praca uczniów i uczennic, którzy za swoje zaangażowanie w program otrzymali tytuły Młodszych Ambasadorów. Młodzież pracowała przez cały rok szkolny pod okiem nauczycieli Michała Krupanka i Katarzyny Stronczek. Podczas spotkania w Warszawie w siedzibie Biura Parlamentu Europejskiego w Polsce nauczyciele Meritum odebrali po raz kolejny z rąk pani profesor Danuty Hübner, Przewodniczącej Komisji Spraw Konstytucyjnych w Parlamencie Europejskim, dyplomy i certyfikaty.

To wyróżnienie pokazuje, że w Meritum propagowane są wartości demokratyczne i europejskie. Szkoła współpracuje z różnymi placówkami edukacyjnymi w Europie. Warto wspomnieć o wymianie młodzieży ze szkołą z Mohacza na Węgrzech, wymianie nauczycieli z Zaraobe w Amurrio w Hiszpanii. Także praktyki zawodowe organizowane dla młodzieży w Irlandii spotkały się z wielkim uznaniem.