W miniony weekend reprezentacja ZSTiO MERITUM w składzie Dariusz Reder, Rafał Cabon, Dawid Kaprot, Kamil Hornik, Martin Radecki wzięła udział w Mistrzostwach Polski Szkół w E-sporcie. Rozgrywki odbywały się w Tauron Arena w Krakowie. Drużyna MERITUM w swojej grupie wygrała wszystkie trzy rozegrane mecze. Następnie, w ćwierćfinale, po bardzo emocjonującej walce na ostatniej mapie udało im się pokonać szkołę z Inowrocławia wynikiem 16:14. Walka była naprawdę zacięta. Ostatecznie chłopcy przegrali w półfinale, gdzie przeciwnikiem była drużyna z X LO w Krakowie.

Nasza drużyna zdobyła więc ostatecznie III miejsce w Mistrzostwach Polski Szkół w E-sporcie. Serdecznie gratulujemy osiągniętego wyniku i zdobytych nagród.

Warto dodać, że już we wrześniu w ZSTiO MERITUM ruszy innowacja e-sportowa, dzięki czemu wszyscy chętni uczniowie będą mogli rozwijać swoje zainteresowania w tym temacie.