Mimo że oceny już wystawione a pogoda sprzyja raczej planowaniu wypoczynku, uczniowie ZSTiO Meritum nie zwalniają tempa i pracują nad rozwijaniem swoich umiejętności j Dziś w towarzystwie native speakerów ze Stanów Zjednoczonych: Dave’a Cupery’a, Faith Ashton’a Barr’a, Corban’a Romm’a oraz Wiktora Plewińskiego szlifują swój angielski.

Młodzież aktywnie uczestniczy w zajęciach, doskonaląc swoje kompetencje językowe. Wiadomo, że znajomość języka angielskiego we współczesnym świecie jest bardzo ważna. Nasi uczniowie i uczennice mieli wiele okazji, by sprawdzić swoje językowe umiejętności. Meritum współpracuje ze szkołami: węgierską i hiszpańską, uczniowie odbywają praktyki zawodowe w Irlandii. Także uczestnictwo w projektach typu Erasmus+ wymaga znajomości języka obcego.

Dziś w Meritum wszyscy rozmawiali ze sobą w języku angielskim, niektóre sytuacje były zabawne, ale o to chodziło, by każdy mógł powiedzieć „Have a nice day”