„Nasza szkoła perfekcyjna jest,

Więc bibliotekę cudowną posiada też!”

(Anita Różańska, Daniel Ciura)

Klub Miłośników Książki i Sztuki już po raz czternasty zorganizował Turniej Wiedzy „Wiem Wszystko o Książce i Bibliotece”. Głównym celem szkolnego konkursu bibliotecznego było upowszechnianie czytelnictwa, kształtowanie kompetencji czytelniczych wśród młodzieży oraz rozwijanie zdolności literackich.

W meritumowskim turnieju bibliotecznym wzięły udział 23 dwuosobowe zespoły, reprezentujące wszystkie klasy LO i T. Uczestnicy konkursu czytali ze zrozumieniem tekst pt.: „Rozwój drukarstwa w Niemczech w XV i XVI wieku”, rozwiązywali test wyboru oraz krzyżówkę, dotyczące historii książki, pisma i literatury, a także opisywali swoją ulubioną postać literacką / filmową / komiksową / z gier komputerowych. Konkursowicze tworzyli również własne wiersze i opowiadania o szkolnej bibliotece, książkach i czytaniu, zimie, feriach zimowych i zabawach na śniegu oraz Studniówce „Meritum 2019”.

Laureaci Konkursu w obecności Dyrektora Szkoły Pana Stefana Kowalczyka otrzymali dyplomy i wyróżnienia, konkursowe książeczki oraz słodycze. Pierwsze miejsce zdobyli: Tomasz Namysło i Dawid Maciaś z klasy IIIa T. Drugie miejsce zajęli ex aequo: Paweł Bagiński i Jakub Łoński z klasy IVa T, Natalia Szczygieł i Zuzanna Filus z klasy IIa LO oraz Mateusz Świgoniak i Nicole Chołuj z klasy Ia T. Trzecie miejsce uzyskały ex aequo: Marta Sobczyk i Weronika Kozioł z klasy IIIb T oraz Weronika Markefka i Jessika Chrzanowska z klasy Ia LO. Wyróżnienia za wiersze i opowiadania otrzymały następujące zespoły: Dorota Mastalerz i Paulina Pudło z klasy IIIb T, Wiktoria Mikołajczyk i Weronika Podsiadło z klasy IIIb T, Dagmara Kunicka i Adrian Skwarczyński z klasy IIIa T, Anita Różańska i Daniel Ciura z klasy Ib T oraz Marcel Kuczek i Marcin Morka z klasy Ib T. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie!

Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy!!!

Tradycyjnie efektem Konkursu jest książeczka prezentująca twórczość wszystkich uczestników konkursowych zmagań pt.: „Poezja i proza o bibliotece, książce, czytaniu, zimie i Studniówce 2019”, wzbogacająca szkolny księgozbiór.

Zapraszamy do biblioteki i czytania, szczególnie nowości!!!