Ostatni tydzień upłynął nam pod znakiem intensywnych przygotowań do corocznego Kiermaszu Świątecznego, który został zorganizowany 13 grudnia. Wbrew wszelkim przesądom, piątek 13 okazał się dniem bardzo szczęśliwym i, choć pracy było co niemiara, dla takiego efektu było naprawdę warto.

Przepyszne ciasta przygotowane przez naszych uczniów, aromatyczna kawa i zimowa herbata oraz świąteczna muzyka sprawiły, że bożonarodzeniowa atmosfera zagościła w murach MERITUM na dobre. Wiadomym jest, że wszystkie te pierniki, makowce i serniczki najlepiej smakują w takt największych świątecznych przebojów, o czym zaświadczyć mogą wszyscy, którzy nas odwiedzili. Do tego występy naszych gości Laury Kameli, Małgorzaty Grajek, Damiana Płoskonki - uczniów Szkoły Podstawowej nr 13, zespołu aPsolvenci oraz szkoły tańca Good Mood... Czy można chcieć więcej? - kiedy wieczorem spotykają się przedstawiciele różnych pokoleń, uczniowie, ich rodzice, dziadkowie nauczyciele, absolwenci naszej szkoły oraz sąsiedzi z ulic: Katowicka, Lipowa, Okrężna, Hutnicza, by wspólnie kolędować.

A wszystko zaczęło się od warsztatów językowo-kulturowych "Christmas Workshop" przeprowadzonych przez uczniów klas 4a, 4b oraz 1d w Technikum nr 2 , w których udział wzięli uczniowie klas 7 i 8 ze szkół podstawowych nr 3 i 11. Podczas warsztatów prowadzonych w języku angielskim uczniowie poznawali zwyczaje panujące w Wielkiej Brytanii oraz Ameryce oraz własnoręcznie wykonywali ozdoby świąteczne, stosując różne techniki zdobienia. Ozdoby wykonane przez uczniów można było później zakupić w czasie kiermaszu. Na zakończenie warsztatów dla uczniów szkół podstawowych zorganizowano krótki konkurs online, by sprawdzić ile zapamiętali. Zwycięzców konkursu nagrodził dyrektor ZSTiO Meritum Stefan Kowalczyk, składając przy tym życzenia „Radosnych Świąt”.