W środę 12 lutego 2020 r. w ZSTiO MERITUM w godzinach 10.00-12.00 przeprowadzony jest Międzynarodowy Konkurs „Mathématiques sans Frontières” tzn. Matematyka bez Granic. Udział w nim biorą wszyscy uczniowie klas pierwszych po szkole podstawowej uczęszczający do III LO i Technikum nr 2.

Etap szkolny konkursu polega na pisemnym, samodzielnym rozwiązywaniu zadań konkursowych . W rozwiązaniu 13 zadań konkursowych uczestniczy cała klasa , pracując w odpowiednio dobranych grupach. Pierwsze zadanie podawane jest w języku obcym (angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim lub włoskim). Należy je przetłumaczyć, rozwiązać i rozwiązanie (co najmniej 30 wyrazów) podać w wybranym języku obcym. Uczniowie mogą korzystać ze słowników językowych, przyborów geometrycznych, nożyczek, kredek i flamastrów. Oceniana jest również strona graficzna i estetyka przedstawionych rozwiązań. Nadzór nad konkursem w Polsce sprawuje Krajowy Komitet Organizacyjny MK „Matematyka bez Granic”, Wydział Matematyki, Informatyki i Ekonometrii Uniwersytetu Zielonogórskiego w Zielonej Górze.

Dzisiejsze zmagania z matematyką i j. obcymi w naszej szkole stanowią wstęp, do wyczekiwanego finału. Etap finałowy konkursu każdego roku przeprowadza się w tym samym dniu , w tym roku odbędzie się w czwartek 27 lutego 2020 w ponad 27 krajach świata.

ZAPRASZAMY DO TECHNIKUM NR 2

Nie boisz się wyzwań? Chcesz zdobyć atrakcyjny zawód?

III LO TO STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ

Jesteś ciekawy świata? Chcesz twórczo i aktywnie rozwijać zainteresowania?

EKONOMISTA? MECHATRONIK? INFORMATYK?

Poznaj zawody, jakie zdobyć można w Meritum

Logo
Praktyk Europejczyk 2018

PRAKTYK EUROPEJCZYK 2018 - informacje o projekcie

Praktyki zawodowe w Sligo i Galway (Irlandia - 40 uczniów)
05.05.2019 r. - 01.06.2019 r.

Galeria do projektu

PRAKTYK EUROPEJCZYK - informacje o projekcie

Relacje z praktyk w Mallow (Irlandia - 40 uczniów)
07.05–01.06.2018 r. oraz 01.05–27.05.2017 r.