Serdecznie zapraszamy do ZSTiO „Meritum” na kolejne już XIX Forum Nauki pod patronatem Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie Rafała Piecha, które odbędzie się 19 lutego 2020r. Dzień ten został wybrany nieprzypadkowo, gdyż obchodzony jest w kalendarzu jako Dzień Nauki Polskiej.

W tym roku podczas Forum Nauki zajmiemy się tematem „W świecie ryzyka”. Zaproszeni goście wprowadzą nas w różne ryzykowne sytuacje. Poznamy, jakie zagrożenia czyhają w świecie rzeczywistym i wirtualnym. Rozmawiać będziemy o ryzyku w architekturze, o pożarach i ryzyku zatruciem czadem, ryzykach, które spotkać możemy w Internecie, świecie bankowym, a także o katastrofach przyrodniczych.

Część naszych spotkań adresowana jest do uczniów szkół podstawowych. Będą mieli okazję wziąć udział w zabawie ekonomicznej „Symulacja rynku – dla tych, co lubią pieniądze” czy w spotkaniu ze st. sierż. Krzysztofem Toporkiem, przedstawicielem Komendy Policji w Siemianowicach Śl. ” na temat cyberprzemocy. Zajęcia te są organizowane w ramach projektu, przygotowanego przez uczniów naszej szkoły, uczestniczących w ogólnopolskiej olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”. Zapraszamy także drużyny ze szkół podstawowych na Turniej e-sportowy.

Jak zwykle Forum Nauki towarzyszą różne imprezy. Wśród nich młodzież Meritum weźmie udział w warsztatach samoobrony w ramach projektu „Nie bój się świata”, uda się na wycieczki do Państwowej Straży Pożarnej w Siemianowicach Śl. oraz do Fiat Auto Poland w Tychach. Specjalną ofertę przygotowaliśmy dla maturzystów, którzy wezmą udział w warsztatach „Nie daj się oszukać”, „Keep calm and no stress” , gdzie nauczą się , jak sobie radzić ze stresem na egzaminie maturalnym. Grupa maturzystów w ramach projektu „Przeciw mowie nienawiści” współfinansowanym przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego będzie zwiedzała Państwowe Muzeum Auschwitz - Birkenau w Oświęcimiu oraz weźmie udział w warsztatach, wykładach i dyskusji na temat mowy i gestów nienawiści.

Obchodom Forum towarzyszą także rozmaite konkursy skierowane do uczniów naszej szkoły Natomiast w konkursie literackim na wiersz, opowiadanie, komiks „W świecie ryzyka” mogą wziąć udział uczniowie ZSTiO „Meritum” oraz uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych.

Zapraszamy na spotkania Forum Nauki, którego cel od 19 lat jest niezmienny, a dotyczy popularyzacji nauk ścisłych i służy rozwijaniu wiedzy i umiejętności w zakresie przedmiotów matematyczno- przyrodniczych.

Program XIX FORUM NAUKI.

ZAPRASZAMY DO TECHNIKUM NR 2

Nie boisz się wyzwań? Chcesz zdobyć atrakcyjny zawód?

III LO TO STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ

Jesteś ciekawy świata? Chcesz twórczo i aktywnie rozwijać zainteresowania?

EKONOMISTA? MECHATRONIK? INFORMATYK?

Poznaj zawody, jakie zdobyć można w Meritum

Logo
Praktyk Europejczyk 2018

PRAKTYK EUROPEJCZYK 2018 - informacje o projekcie

Praktyki zawodowe w Sligo i Galway (Irlandia - 40 uczniów)
05.05.2019 r. - 01.06.2019 r.

Galeria do projektu

PRAKTYK EUROPEJCZYK - informacje o projekcie

Relacje z praktyk w Mallow (Irlandia - 40 uczniów)
07.05–01.06.2018 r. oraz 01.05–27.05.2017 r.