„W świecie ryzyka” – takie hasło przyświecało XIX Forum Nauki organizowanym w ZSTiO Meritum. Jedną z aktywności, jaką podjęli uczniowie III LO w ramach imprezy był projekt przeciwdziałania negatywnym zjawiskom we współczesnym świecie.

W środę na zaproszenie młodzieży do szkoły przybył st. sierż. Krzysztof Toporek, który przeprowadził cykl warsztatów dotyczących cyberprzemocy, zaś w czwartek klasa 3LO wzięła udział w projekcie współfinansowanym ze środków Narodowego Instytutu Wolności - "Przeciw mowie nienawiści".

W programie znalazła się wizyta w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau, gdzie młodzież mogła na własne oczy przekonać się, jakie realne skutki może nieść za sobą nienawiść człowieka względem drugiego człowieka. Po zwiedzaniu muzeum uczestnicy projektu wzięli udział w warsztatach na temat mowy nienawiści, poznawali mechanizmy jej powstawania w kontekście historycznym, ale i współczesnym, szukali sposobów przeciwdziałania temu zjawisku. Wyjazd również był efektem współpracy z siemianowicką policją - za co dziękujemy!

Niezwykle ważne jest, że temat dotyczący hejtu zaproponowali uczniowie, realizujący w ramach olimpiady Zwolnieni z teorii projekt społeczny „Pogromcy hejtu”.

ZAPRASZAMY DO TECHNIKUM NR 2

Nie boisz się wyzwań? Chcesz zdobyć atrakcyjny zawód?

III LO TO STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ

Jesteś ciekawy świata? Chcesz twórczo i aktywnie rozwijać zainteresowania?

EKONOMISTA? MECHATRONIK? INFORMATYK?

Poznaj zawody, jakie zdobyć można w Meritum

Logo
Praktyk Europejczyk 2018

PRAKTYK EUROPEJCZYK 2018 - informacje o projekcie

Praktyki zawodowe w Sligo i Galway (Irlandia - 40 uczniów)
05.05.2019 r. - 01.06.2019 r.

Galeria do projektu

PRAKTYK EUROPEJCZYK - informacje o projekcie

Relacje z praktyk w Mallow (Irlandia - 40 uczniów)
07.05–01.06.2018 r. oraz 01.05–27.05.2017 r.