Dzień Nauki Polskiej świętowano w ZSTiO Meritum, organizując XIX Forum Nauki, które w tym roku przebiegało pod hasłem "W świecie ryzyka". Kolejny już raz Forum Nauki zostało zorganizowane pod patronatem Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie, pana Rafała Piecha.

Jak zwykle uroczystego otwarcia Forum Nauki dokonał pan Stefan Kowalczyk dyrektor ZSTiO „Meritum”. Władze naszego miasta reprezentowały panie: Marta Suchanek-Bijak II Zastępca Prezydenta Miasta oraz Anna Sobieraj naczelnik Wydziału Edukacji.

Wykład inauguracyjny „Nowoczesne technologie a ryzyko w architekturze” wygłosił dr inż. Jakub Świerzawski, dziekan Wydziału Architektury, Budownictwa i Sztuk Stosowanych Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach. Podczas trwającego Forum mieliśmy okazję dowiedzieć się o zagrożeniach związanych z pożarem oraz zatruciem czadem, o których mówił kapitan Mariusz Rozenberg, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Siemianowicach Śląskich czy o ryzyku bankowym, warsztaty na ten temat przeprowadziła pani Kamila Glinka, specjalista ds.ryzyk bankowych. Na zaproszenie grupy projektowej młodzieży z III LO w Meritum „Pogromców hejtu" sierż. szt. Krzysztof Toporek rozmawiał z młodzieżą o cyberprzemocy.

Stałym elementem tej imprezy są konkursy literackie, naukowe, adresowane do uczniów szkół podstawowych i średnich. Nie inaczej było w tym roku. Uczniowie szkół podstawowych mieli okazję zmierzyć się w turnieju e- sportowym, który wzbudził największe emocje a w którym zwycięzcami okazali się uczniowie SP 4. Dużo zabawy dostarczyła gra ekonomiczna „Symulacja rynku – dla tych, co lubią pieniądze” Wyróżniono także uczniów w konkursach literackich: na wiersz I miejsce zdobyła uczennica z SP 13 Emilia Śliwa, na opowiadanie laur pierwszeństwa przypadł Wiktorii Gawrońskiej z SP 16, na kategorii komiks najlepszą okazała się Marta Nowojska z SP 1. Wyróżnienia w konkursach literackich wśród młodzieży Meritum zdobyli: Wiktoria Mikołajczyk, Jakub Orczyk, Mateusz Ścigała, Paulina Staw i Mikołaj Klimko.

Przechodząc do historii, XIX Forum Nauki pokazało, że ryzyko można oswoić, a galerię zdjęć z tegorocznego forum znaleźć można pod linkiem:

https://www.facebook.com/pg/ZSTiOMeritumSiemianowice/photos/?tab=album&album_id=3255264807836348&ref=page_internal

ZAPRASZAMY DO TECHNIKUM NR 2

Nie boisz się wyzwań? Chcesz zdobyć atrakcyjny zawód?

III LO TO STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ

Jesteś ciekawy świata? Chcesz twórczo i aktywnie rozwijać zainteresowania?

EKONOMISTA? MECHATRONIK? INFORMATYK?

Poznaj zawody, jakie zdobyć można w Meritum

Logo
Praktyk Europejczyk 2018

PRAKTYK EUROPEJCZYK 2018 - informacje o projekcie

Praktyki zawodowe w Sligo i Galway (Irlandia - 40 uczniów)
05.05.2019 r. - 01.06.2019 r.

Galeria do projektu

PRAKTYK EUROPEJCZYK - informacje o projekcie

Relacje z praktyk w Mallow (Irlandia - 40 uczniów)
07.05–01.06.2018 r. oraz 01.05–27.05.2017 r.