2 marca br. w szkolnej auli odbyły się warsztaty profilaktyczne dotyczące nowotworów piersi. Ich organizatorem była grupa projektu społecznego prowadzonego w ramach Olimpiady Zwolnieni z teorii.

Organizatorzy zadbali, by spotkanie odbyło się na najwyższym merytorycznym poziomie, stąd gośćmi specjalnymi byli CI, który o chorobie wiedzą najwięcej.

Pierwszą częścią naszej "lekcji" była prelekcja pana doktora Narcyza Wojtowicza, który w ciekawy sposób przedstawił najważniejsze informacje dotyczące nowotworów. Po bardzo przydatnym wykładzie naszego honorowego gościa nastąpiła druga część. Panie z Siemianowickiego Stowarzyszenia Amazonek „Razem” przedstawiły nam swoje wzruszające historie – na szczęście zakończone happy endem. Amazonki przyniosły fantomy, na których własnoręcznie można było przećwiczyć badanie polegające na wykryciu guza.

Spotkanie poszło po naszej myśli i jesteśmy naprawdę dumni z naszej pracy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy przybyli w tak licznym gronie oraz brali czynny udział w zajęciach. Bez Was nasz projekt nie miałby sensu. Mamy nadzieję, że przekazana wiedza przez Naszych gości zostanie wam na długo.

Dziękujemy!