Uczennice i uczniowie klas pierwszych III LO i Technikum nr 2 w ZSTiO MERITUM po szkole podstawowej zgłębiali tajniki wiedzy filozoficznej. Na lekcjach filozofii poznawali nie tylko systemy filozoficzne czy założenia różnych nurtów. Nauka, która jest umiłowaniem mądrości, miała młodzieży wskazać wartości ogólnoludzkie, kształtując ich kompetencje kluczowe, ucząc szacunku dla nauki, wiedzy i mądrości; atencji do drugiego człowieka. Poznając sylwetki wybitnych filozofów, próbowano na zajęciach i warsztatach poszukać odpowiedzi na istotne pytania dotyczące sensu i celu życia oraz działania ludzi, społeczeństwa.

Efektem rocznych rozważań filozoficznych było odnalezienia własnej drogi, celu oraz sprecyzowanie swojego życiowego motta. Idee ważne i istotne zostały przez uczennice i uczniów zawarte w pracach, podsumowujących spotkania filozoficzne.

Te niektóre pomysły chcemy Państwu zaprezentować. Zapraszamy do galerii. Być może znajdziecie tam myśl, która będzie przyświecać Wam w dalszych działaniach.

ZAPRASZAMY DO TECHNIKUM NR 2

Nie boisz się wyzwań? Chcesz zdobyć atrakcyjny zawód?

III LO TO STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ

Jesteś ciekawy świata? Chcesz twórczo i aktywnie rozwijać zainteresowania?

EKONOMISTA? MECHATRONIK? INFORMATYK?

Poznaj zawody, jakie zdobyć można w Meritum

Logo
Praktyk Europejczyk 2018

PRAKTYK EUROPEJCZYK 2018 - informacje o projekcie

Praktyki zawodowe w Sligo i Galway (Irlandia - 40 uczniów)
05.05.2019 r. - 01.06.2019 r.

Galeria do projektu

PRAKTYK EUROPEJCZYK - informacje o projekcie

Relacje z praktyk w Mallow (Irlandia - 40 uczniów)
07.05–01.06.2018 r. oraz 01.05–27.05.2017 r.