Ubiegły trudny rok szkolny był równocześnie czasem intensywnej pracy młodych liderów ZSTiO Meritum - młodzież pod opieką opiekunów SU brała udział w programie Centrum Edukacji Obywatelskiej „Szkoła Demokracji”. Chociaż podsumowanie programu odbyło się w czerwcu, oficjalne podziękowanie, dyplomy i co najważniejsze certyfikat do Siemianowic Śląskich dotarły właśnie teraz.

Biorąc udział w szkoleniach, realizując konkretne działania w przestrzeni szkolnej zespół (Emilia Gajdzik, Małgorzata Rupala, Mikołaj Klimko, Filip Siekowski, Szymon Lortz, Jakub Adamus oraz opiekunowie Michał Krupanek, Barbara Niemiec-Falkus) udowodnił, że Meritum spełnia najwyższe standardy uczniowskiej samorządności i szkoła będzie mogła kolejny raz szczycić się tytułem Szkoły Demokracji.

Warto dodać, że Meritum od lat bierze aktywny udział w programach CEO, a pierwszy tytuł Szkoły Demokracji szkoła zdobyła już w 2016 roku.