„Każdy powinien nauczyć się programowania, bo to uczy myślenia” słowa Steva Jobsa stały się mottem IT Girls rEvolution Academy - edukacyjnego projektu społecznego, którego celem jest rozwijanie pasji do programowania wśród utalentowanych uczennic szkół średnich.

Druga edycja projektu rozpoczęła się 10 października a wśród ośmiu śląskich i małopolskich zaproszonych do programu szkół znalazła się damska drużyna III LO w ZSTiO Meritum.

Licealistki klas kompetencji przyszłości: dwie Natalie, Amelia, Dominika, Małgosia, Zuzia, Julia i Patrycja, które w trakcie warsztatów, szkoleń i ćwiczeń praktycznych poznawać będą tajemnice branży IT pod czujnym okiem zespołu trenerów – osób zajmujących się zawodowo i naukowo IT, wolontariuszy z firmy Capgemini oraz przedstawicieli Uniwersytetu Śląskiego i partnerów.

Dziewczęta wspierane przez opiekunów z ramienia szkoły (panie Małgorzata Franczyk, Barbara Niemiec-Falkus) oraz mentora (pani Małgorzata Rucińska) przez pięć kolejnych sobót uczestniczyć w warsztatach, by w finale przystąpić do konkursu. Dziewczynom życzymy powodzenia i radości w poszerzaniu informatycznych horyzontów.