Ogólnopolski Tydzień Kariery to obowiązkowy punkt programu wśród wydarzeń odbywających się co roku w Meritum. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Doradzamy zawodowo, wybieramy odlotowo”.

Wybór, wybory, wybieram to słowa, do których powracamy często w naszych rozważaniach dotyczących przyszłości edukacyjno-zawodowej, a które kojarzone są z trudnym zadaniem do wykonania, często przekraczającym nasze możliwości. Istotna jest świadomość, że punktem wyjścia w tych zmaganiach powinno być przede wszystkim pogłębianie wiedzy na temat możliwości jakie otwiera przed nami rynek edukacyjny oraz wymagań jakie stawia rynek pracy.

W rozważaniach o wyborach powtarzają się dwa scenariusze. Pierwszy koncentruje się na wyborze zgodnym z zainteresowaniami i predyspozycjami. Drugi dotyczy wyborów zgodnych z potrzebami społeczeństwa, czyli zakłada podporządkowanie się tendencjom rynkowym, wyznaczanym przez przemiany społeczno-ekonomiczne. Spotkania z przedstawicielami instytucji rynku pracy, mają na celu wspieranie naszej młodzieży w procesie analizy i próbach rozwiązania dylematu jak pogodzić te dwa scenariusze.

W ramach tegorocznego OTK, dzięki uprzejmości Śląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Katowicach, odbyły się trzy spotkania poświęcone tej tematyce. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Seminarium poświęconym planowaniu kariery edukacyjno-zawodowej, prowadzonym przez Panią Elżbietę Marcinkowską z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Katowicach, w spotkaniu z przedstawicielem EURES na temat Co należy wiedzieć na temat rynku pracy krajowego i zagranicznego, Panią Anną Stokłosą ze Śląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP oraz w warsztatach Ja w przyszłości – o predyspozycjach zawodowych, prowadzonych przez Panią Elżbietę Marcinkowską z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Katowicach.

W tym roku program OTK został nieco okrojony ze względu na trudną covidową rzeczywistość. Jest nam jednak bardzo miło i czujemy się wyróżnieni, że Śląska Wojewódzka Komenda OHP zechciała przyjąć nasze zaproszenie i przyłączyć się do wspólnych działań. Tym bardziej, że jesteśmy jedyną szkołą, do której zawitało OHP w ramach działań związanych z tegorocznym Ogólnopolskim Tygodniem Kariery.

ZAPRASZAMY DO TECHNIKUM NR 2

Nie boisz się wyzwań? Chcesz zdobyć atrakcyjny zawód?

III LO TO STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ

Jesteś ciekawy świata? Chcesz twórczo i aktywnie rozwijać zainteresowania?

EKONOMISTA? MECHATRONIK? INFORMATYK?

Poznaj zawody, jakie zdobyć można w Meritum

Logo
Praktyk Europejczyk 2018

PRAKTYK EUROPEJCZYK 2018 - informacje o projekcie

Praktyki zawodowe w Sligo i Galway (Irlandia - 40 uczniów)
05.05.2019 r. - 01.06.2019 r.

Galeria do projektu

PRAKTYK EUROPEJCZYK - informacje o projekcie

Relacje z praktyk w Mallow (Irlandia - 40 uczniów)
07.05–01.06.2018 r. oraz 01.05–27.05.2017 r.