Nie Tydzień , a cały grudzień działań wolontariackich zakończony został właśnie w ZSTiO Meritum. Działający tam Klub Młodego Wolontariusza Merit w ten sposób obchodzi wyznaczony na 5 grudnia Światowy Dzień Wolontariusza. Tegoroczny tydzień, ze względu na covidową rzeczywistość rozciągnął się w czasie, ale i efekty działań szklonych społeczników są imponujące.

Udało się przeprowadzić zbiórkę rzeczy dla zwierząt – jedzenie, koce, zabawki, miski, środki czystości trafią do Nikiszowego Domu Tymczasowego oraz Schroniska dla bezdomnych psów i kotów w Miedarach.

Przeprowadziliśmy zbiórkę miedziaków na Górę Grosza - razem zebraliśmy 12 kg monet!

W szkolnym ogrodzie powstały karmniki – gdy tylko nadejdą mrozy, ptaki będą miały gdzie się posilić.

Kolejny raz zorganizowana została również akcja Opatrunek na ratunek, której celem jest zbiórka środków opatrunkowych. Te za pośrednictwem Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio przekazane zostaną do misyjnych przychodni w Afryce.

W ramach obchodów Dnia Praw Człowieka młodzież Meritum wzięła także udział w Maratonie Pisania Listów wraz z Amnesty International, akcji promującej e-wolontariat oraz zbiórce plastikowych nakrętek.

W grudniu zainaugurowane zostały również kolejne projekty społeczne realizowane w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii: Life is better with sports, #imaginative_girls, Jak nie dziś, to jutro!, Afryka - tu pomagamy! Usuń z Życia UZALEŻNIENIA, MZPZ, Fit jest git!, Pogromcy hejtu 2.

Co ważne nie tylko młodzież, ale i dorobi w Meritum włączają się w działania charytatywne. Członkowie Stowarzyszenie Społeczno-Edukacyjnego PRO MERITUM kolejny raz przygotowali akcję Świąteczna paczka od PRO MERITUM.

Niestety Covid pokrzyżował wolontariuszom plany mikołajkowe. Najprawdziwszy z Mikołajów wraz ze swoją świtą nie mógł osobiście odwiedzić zaprzyjaźnionych przedszkolaków z Przedszkola Zielona Kraina. Ale dzięki technologii znaleźliśmy rozwiązanie, i nasi milusińscy jak przystało na rok 2020 spotkali bohatera dnia zdalnie.

Ale to nie koniec pomagania. Wolontariusze Meritum szykują się do kolejnej akcji - 29. Finału WOŚP. W chwili obecnej w pełnej gotowości jest już 80 wolontariuszy, którzy 31 styczna wyruszą z puszkami, by (zachowując maksymalny poziom bezpieczeństwa) wypełnić je datkami. Wszystkich, którzy chcieliby już teraz włączyć się w orkiestrowe działania zapraszamy!

Sztab może zarejestrować jeszcze 10 wolontariuszy (zainteresowane osoby prosimy o jak najszybszy kontakt pod nr 501538811).

Zachęcamy również do zasilenia eSkarbonki sztabu w Meritum -

https://eskarbonka.wosp.org.pl/x5kjcj

oraz do podglądania działań sztabu WOŚP w Meritum na FB:

https://www.facebook.com/events/3062374863989460/?active_tab=discussion

Miesiąc wolontariatu już za nami, jednakKlub Młodego Wolontariatu Merit działa bardzo aktywnie przez cały rok. Cały czas czeka również na nowych członków – zapraszamy! Serdecznie dziękujemy również wszystkim, którzy angażują się w nasze akcje. Okazuje się, że nie tylko uczniowie, ale i rodzice, nasi absolwenci, przyjaciele stale udowadniają, że mają wielkie serca.

 

ZAPRASZAMY DO TECHNIKUM NR 2

Nie boisz się wyzwań? Chcesz zdobyć atrakcyjny zawód?

III LO TO STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ

Jesteś ciekawy świata? Chcesz twórczo i aktywnie rozwijać zainteresowania?

EKONOMISTA? MECHATRONIK? INFORMATYK?

Poznaj zawody, jakie zdobyć można w Meritum

Logo
Praktyk Europejczyk 2018

PRAKTYK EUROPEJCZYK 2018 - informacje o projekcie

Praktyki zawodowe w Sligo i Galway (Irlandia - 40 uczniów)
05.05.2019 r. - 01.06.2019 r.

Galeria do projektu

PRAKTYK EUROPEJCZYK - informacje o projekcie

Relacje z praktyk w Mallow (Irlandia - 40 uczniów)
07.05–01.06.2018 r. oraz 01.05–27.05.2017 r.