W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących „Meritum” zakończył się pierwszy etap projektu „Śląskie. Zawodowcy”. Piętnastu uczniów odebrało certyfikaty ukończenia kursów zawodowych (programowanie w C++, programowanie w Java, obsługa programu finansowo-księgowego Symfonia, programowanie sterownika PLC Siemiens S7-1500 w środowisku TIAPORTAL). Wcześniej ich piętnastu kolegów zakończyło płatne staże.

W roku szkolnym 2021/2022 kolejna grupa uczniów odbędzie staże i sprawdzi się na kursach. Celem projektu "Śląskie. Zawodowcy" jest zwiększenie jakości kształcenia zawodowego na terenie województwa śląskiego oraz poprawa i dostosowanie oferty edukacyjnej do potrzeb rynku pracy, w tym stworzenie warunków dla zajęć praktycznych dla około 1998 uczniów/uczennic poprzez udział w stażach uczniowskich, szkoleniach, kursach, doradztwie Projekt "Śląskie. Zawodowcy" realizowany jest przy współpracy Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Liderem jest województwo śląskie.

ZAPRASZAMY DO TECHNIKUM NR 2

Nie boisz się wyzwań? Chcesz zdobyć atrakcyjny zawód?

III LO TO STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ

Jesteś ciekawy świata? Chcesz twórczo i aktywnie rozwijać zainteresowania?

RACHUNKOWOŚĆ, MECHATRONIK, INFORMATYK?

Poznaj zawody, jakie zdobyć można w Meritum

Logo
Praktyk Europejczyk 2018

PRAKTYK EUROPEJCZYK 2018 - informacje o projekcie

Praktyki zawodowe w Sligo i Galway (Irlandia - 40 uczniów)
05.05.2019 r. - 01.06.2019 r.

Galeria do projektu

PRAKTYK EUROPEJCZYK - informacje o projekcie

Relacje z praktyk w Mallow (Irlandia - 40 uczniów)
07.05–01.06.2018 r. oraz 01.05–27.05.2017 r.