logo-Patronat-Prezydenta-Miasta-Siemianowice

Serdecznie zapraszamy młodzież ZSTiO „Meritum” oraz uczniów klas szóstych, siódmych i ósmych szkół podstawowych z Siemianowic Śląskich i miast sąsiednich do wzięcia udziału w IX Festiwalu Meritum Wizji pod nazwą „My sõm stõnd… Siemianowice Śląskie moje miejsce na ziemi”, objętego Patronatem Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie.

Informujemy, że organizowany przez naszą szkołę tj. ZSTiO „Meritum” IX Festiwal Meritum Wizji został wpisany do „Wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej i uwzględnione w postępowaniu rekrutacyjnym w roku szkolnym 2021/2022” pod nr. 102 w Załączniku nr 1. To oznacza, że uczniowie szkół podstawowych zajmujący wysokie miejsca w poszczególnych konkursach, czyli 1., 2. i 3. miejsce otrzymują stosowny wpis na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej oraz dodatkowe punkty w postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2021/2022.

Informacja o powyższym znajduje się na stronie Kuratorium Oświaty w Katowicach:

Przypominamy, że tegoroczny Festiwal Meritum Wizji jest tematycznie związany z naszym miastem z okazji 90. rocznicy uzyskania praw miejskich i składa się z następujących konkurencji: Konkursu Literackiego pt.: „Siemianowice Śląskie we wspomnieniach moich bliskich” lub „Siemianowice Śląskie w przyszłości”, Konkursu Plastycznego pt.: „Plakat promujący Siemianowice Śląskie” (w różnych wersjach językowych: w języku polskim, angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim, rosyjskim – do wyboru), Konkursu Fotograficznego pt.: „Siemianowice Śląskie w obiektywie”, Konkursu Artystyczno – Multimedialnego pt.: „Przewodnik po Siemianowicach Śląskich”.

Równocześnie przypominamy, że prace konkursowe można składać/przesyłać w formie papierowej lub elektronicznej do 25 marca 2022 roku. Ogłoszenie wyników festiwalowych konkursów i uroczyste wręczenie/przesłanie nagród i dyplomów zwycięzcom i wyróżnionym w konkursach nastąpi 30 marca 2022 roku.

Jeżeli sytuacja pandemiczna pozwoli, to uroczystość podsumowująca IX Festiwal Meritum Wizji odbędzie się dnia 30 marca 2022 roku (środa) o godzinie 12.00 w siedzibie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących „Meritum” im. Piotra Kołodzieja w Siemianowicach Śląskich przy ulicy Katowickiej 1.

Serdecznie zapraszamy i czekamy na zgłoszenia oraz życzymy wszystkim uczestnikom powodzenia!

Szczegółowe informacje na temat zasad i warunków uczestnictwa w IX Festiwalu Meritum Wizji podajemy w poniższej dokumentacji konkursowej:

1. Regulamin ogólny IX Festiwalu Meritum Wizji.

2. Regulaminy szczegółowe konkursów w ramach IX Festiwalu Meritum Wizji.

3. Karta zgłoszenia do konkursu.

4. Zgoda opiekuna (nauczyciela lub rodzica) na udział w konkursie.

90-lat-Siemianowice-Slaskie