W siedzibie ZSTiO „Meritum” przy ulicy Katowickiej 1 w Siemianowicach Śląskich odbyła się wczoraj uroczystość wręczenia nagród i dyplomów laureatom IX Festiwalu Meritum Wizji objętego Patronatem Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie.

Przypominamy, że w tym roku motywem przewodnim Festiwalu były słowa: „My sõm stõnd… Siemianowice Śląskie moje miejsce na ziemi” w związku z 90. rocznicą uzyskania przez nasze miasto praw miejskich.

IX Festiwal Meritum Wizji składał się z następujących konkurencji: Konkursu Literackiego pt.: „Siemianowice Śląskie we wspomnieniach moich bliskich” lub „Siemianowice Śląskie w przyszłości”, Konkursu Plastycznego pt.: „Plakat promujący Siemianowice Śląskie”, Konkursu Fotograficznego pt.: „Siemianowice Śląskie w obiektywie” oraz Konkursu Artystyczno – Multimedialnego pt.: „Przewodnik po Siemianowicach Śląskich”.

Na powyższą uroczystość do ZSTiO „Meritum” zostali zaproszeni wraz ze swoimi opiekunami: nauczycielami oraz rodzicami uczestnicy Festiwalu, którzy w poszczególnych konkursach zajęli drugie i trzecie miejsca oraz otrzymali wyróżnienia. Niezmiernie miło nam było spotkać się osobiście i wręczyć nagrody oraz dyplomy festiwalowym laureatom – uczniom siemianowickich szkół podstawowych: SP 1, SP 3, SP 4, SP 5, SP 6, SP 8, SP 16 i SP 20. Prezentujemy nagrodzonych uczniów i ich artystycznych opiekunów:

Maja Białas z SP 1 – III miejsce za opowiadanie „Kartka z pamiętnika…” (opiekun Marzena Olszewska),

Maria Kuczyńska z SP 1 – III miejsce za zdjęcie „Szyb Krystyn” (opiekun Anna Bul),

Natalia Rzepecka z SP 3 – Wyróżnienie za zdjęcie „Wypad na miasto” (opiekun Joanna Rzepecka),

Martyna Olszewska z SP 4 – II miejsce za „Plakat promujący Siemianowice Śląskie” (opiekun Anna Grzelak-Król),

Piotr Frankowski i Julian Próba z SP 4 – Wyróżnienie za prezentację multimedialną „Przewodnik po Siemianowicach Śląskich” (opiekun Katarzyna Lichosik),

Bartosz Matoga z SP 5 – II miejsce za film „Multimedialne Siemianowice Śląskie, czyli E-spacer po Siemianowicach Śląskich” (opiekun Wioletta Matoga),

Agata Matys i Maja Rybak z SP 6 – Wyróżnienie za plakat „Siemianowice w pigułce”/ „Sämianovice dans une pilule” (opiekun Beata Matys),

Agnieszka Słupek i Nadia Myczkowska z SP 8 – III miejsce za plakat „Atrakcje Siemianowic Śląskich” (opiekun Anna Wieczerniak),

Magdalena Buczak i Julia Wypych z SP 16 – III miejsce za prezentację multimedialną „Przewodnik po Siemianowicach Śląskich” (opiekun Marzena Doering),

Alicja Mutryn z SP 16 – Wyróżnienie za plakat „Kultura i przyroda miasta” (opiekun Lucyna Brzeziak),

Maja Falkus z SP 20 – II miejsce za zdjęcie „Na straży Siemianowic Śląskich” (opiekun Barbara Niemiec-Falkus).

Organizatorem uroczystości oraz fundatorem nagród było ZSTiO „Meritum” we współpracy ze Stowarzyszeniem Społeczno – Edukacyjnym „PRO MERITUM”.

Równocześnie informujemy, że wręczenie nagród i dyplomów zdobywcom pierwszych miejsc w każdej z festiwalowych konkurencji będzie miało miejsce podczas uroczystej Sesji Rady Miasta Siemianowic Śląskich poświęconej 90. rocznicy uzyskania przez Siemianowice Śląskie praw miejskich, która odbędzie się dnia 3 czerwca 2022 roku. Szczegóły przedstawimy wkrótce.

Pragniemy zaznaczyć, że wszyscy uczestnicy IX Festiwalu Meritum Wizji oraz ich opiekunowie otrzymają dyplomy uznania. Przypominamy także, że IX Festiwal Meritum Wizji został wpisany do „Wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej i uwzględnione w postępowaniu rekrutacyjnym w roku szkolnym 2021/2022” pod nr. 102 w Załączniku nr 1. To oznacza, że uczniowie szkół podstawowych zajmujący wysokie miejsca w poszczególnych konkursach, czyli 1., 2. i 3. miejsce otrzymują stosowny wpis na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej oraz dodatkowe punkty w postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2021/2022.

Wiadomość o powyższym znajduje się na stronie Kuratorium Oświaty w Katowicach:

Serdecznie gratulujemy jeszcze raz wszystkim laureatom IX Festiwalu Meritum Wizji.

Szczególne słowa podziękowania kierujemy do opiekunów artystycznych prac uczestników, czyli nauczycieli oraz rodziców za przygotowanie i zachęcenie młodzieży do udziału w konkursach.

Wszechstronnie uzdolnionej młodzieży siemianowickiej życzymy powodzenia w kolejnych konkursach oraz dalszego rozwijania swoich zainteresowań i pasji!

Organizatorzy IX Festiwalu Meritum Wizji: Katarzyna Stronczek, Ksenia Hadryan, Elżbieta Święch, Tomasz Walaszek, Maciej Jurkiewicz