godło Polski Nazwa szkoły ZSTiO Meritum

Badania naukowe dowodzą, że inwestycja w kształcenie językowe i informatyczne zawsze się opłaca. Znajomość języków obcych, szczególnie języka angielskiego oraz informatyki stanowią klucz do sukcesu w dzisiejszych czasach. Umiejętności w tym zakresie są obecnie najbardziej pożądane na rynku pracy.

Informatyka to dziedzina, która rozwija się bardzo szybko, a umiejętność posługiwania się językiem angielskim to konieczność w świecie informatyków. Dzięki niej można swobodnie porozumiewać się nie tylko w międzynarodowym środowisku IT.

Przyszły absolwencie i przyszła absolwentko szkoły podstawowej - jeśli interesujesz się informatyką, językiem angielskim, jesteś kreatywny i otwarty na nowe wyzwania to klasa językowo-informatyczna w III Liceum Ogólnokształcącym w ZSTiO Meritum jest dla Ciebie!

Kompetencje informatyczne doskonalić będziesz podczas lekcji oraz zajęć pozalekcyjnych opartych nie tylko o ministerialną podstawę programową, ale także o autorskie programy. Aby rozwijać i poszerzać wiedzę i umiejętności, które mają szczególne znaczenie we współczesnym świecie rekomendujemy zajęcia z informatyki i języka angielskiego w zakresie rozszerzonym, w tym również zajęcia z native speakerem oraz język angielski w branży IT.

Uczymy przedsiębiorczości, w taki sposób, by młodzież potrafiła realizować swoje pomysły, by wykazała się kreatywnością i innowacyjnością. W tym celu wprowadzamy naukę programowania w języku C++, tworzenia stron internetowych HTML, PHP, CSS oraz kursy Cisco Networking Academy, przygotowujące fundamenty technologiczne i pozwalające się specjalizować w wybranej dziedzinie IT, co stworzy dla chętnych możliwość zdobycia certyfikatów CISCO pod okiem wykwalifikowanych egzaminatorów.

Tworzenie i testowanie systemów oraz oprogramowania wymaga kreatywności, dlatego poprzez samodzielną pracę oraz współpracę w zespole zrealizujesz projekty np. podczas udziału w ogólnopolskiej olimpiadzie Zwolnieni z teorii, poprzez udział w programie IT Girls rEvolution Academy czy towarzyszącym mu konkursy IT Diamonds.

W procesie uczenia się pomagają nowoczesne pracownie komputerowe i językowe. Dzięki współpracy Meritum z wydziałem Nauk Ścisłych i Technicznych UŚ część zajęć prowadzona jest przez wykładowców Uniwersytetu Śląskiego. Szkoła współpracuje również ze Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie.

Informatyczne umiejętności doskonalić można w profesjonalnej pracowni e-sportowej. Już od dawna nasi uczniowie zaliczają się do czołówki polskich zawodników e-sportowych, o czym świadczą liczne puchary z ogólnopolskich turniejów Edu Esport Cup.

Informatyka i język obcy to nie tylko wiedza, umiejętności, ale także zabawa. IT wykorzystujemy w pracy, rozrywce, w procesie komunikowania się.

Podczas nauki w III LO zdobywamy wiedzę i cenne umiejętności, które prowadzą do osiągnięcia zamierzonych celów. Jeżeli chcesz wykorzystać drzemiącą w Tobie kreatywność, pasję i zaangażowania do realizacji marzeń, jeśli interesują Cię informatyka, rywalizacja i współpraca w grupie, zagadnienia strategii działania, tworzenie i programowanie oraz rozgrywki z wykorzystaniem gier komputerowych, zapraszamy do klasy językowo- informatycznej w III Liceum Ogólnokształcącym w MERITUM.

Więcej informacji o ZSTiO Meritum w linkach:

http://www.zstiomeritum.edu.pl/

https://www.facebook.com/ZSTiOMeritumSiemianowice/

https://www.instagram.com/zstiomeritum/

https://www.youtube.com/user/MeritumSport

Rekrutacja:

http://www.zstiomeritum.edu.pl/index.php/o-szkole/rekrutacja

Partnerzy

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach Uniwersytet Śląski w Katowicach Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości w Chorzowie Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu Politechnika Śląska w Gliwicach Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
`

Copyright 2022 © ZSTiO "Meritum" w Siemianowicach Śląskichwww.zstiomeritum.edu.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.