Dzień bajkowy

Czerwiec to trudny czas: koniec roku zbliża się szybko i trzeba zadbać o oceny, jeszcze nie zdążyliśmy zapomnieć o maturze, a już rozpoczęły się egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodach. Wbrew trudnościom społeczność Meritum postanowiła zakończyć rok szkolny na wesoło: dbając o budowanie relacji, dobry humor i pracę na rzecz społeczności lokalnej.

Przełom maja i czerwca przebiegł pod hasłem Tygodnia tematycznego, a uczniowie mogli zamienić garnitury na specjalne przebrania i uczestniczyć w wielu przygotowanych atrakcjach.

W dzień dresu uczniowie pogłębili historię mody, w dzień hawajski wiedzę o zwyczajach i geograficznych ciekawostkach wyspy, zaś przypadający na Dzień Dziecka Dzień Bajkowy stał się okazją do wspólnej zabawy oraz promocji zdrowego trybu życia, o co zadbał projekt „Zdrowo jedz, by żyć dłużej”. Rywalizacja była spora, a zwycięzcy – klasa 3 LO uczciła swój sukces lodami. W rozegranym turnieju piłki siatkowej laur zwycięstwa przypadł klasie 3cT.

Młodzieży Meritum udało się też sporo dobrego zrobić na rzecz społeczności lokalnej. Podsumowana została akcja prowadzona wspólnie ze Stowarzyszeniem Społeczno-Edukacyjnycm PRO MERITUM. Na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia Siemianowice dla Ukrainy przekazane zostały najpotrzebniejsze produkty żywieniowe i chemiczne, a z okazji Dnia Dziecka dodatkowa porcja słodkości. Trwa jeszcze zbiórka na rzecz zwierząt koordynowana przez projekt „Na pomoc schroniskom”.

Uczniowie III LO ponadto wzięli udział w wykładach podsumowujących projekt #InternetSafety. Wykłady dotyczące cyberbezpieczeństwa i tajników IT kończyły roczny program rozwoju kompetencji cyfrowych osób w wieku 18-34 współfinansowany przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

Sobotę wolontariusze Meritum spędzili w SP 20, organizując gry i zabawy w czasie szkolnego festynu.

Odliczanie do wakacji trwa, kolejny tydzień zdominują kolory i gra ekologiczna dla uczniów szkół podstawowych.

Dzień dresa