Akcja Menstruacja...

Miło nam poinformować, że ZSTiO Meritum włączyło się w ogólnopolski projekt Akcja Menstruacja.

Jej celem jest walka z ubóstwem menstruacyjnym, czyli ograniczonym lub całkowitym brakiem dostępu do środków higienicznych z powodów ekonomicznych.

Jak piszą organizatorzy akcji: „Według danych UNICEF i WHO problem ten dotyczy około 500 milionów kobiet na całym świecie. Wiele z nas nie dopuszcza do siebie myśli lub nie chce wierzyć, że to zjawisko występuje również w Polsce. Kraje rozwijające się? Tak, to brzmi logicznie, ale jak podaje raport stworzony dla Kulczyk Foundation w lutym 2020 roku, także w Polsce aż 39% kobiet miało lub ma styczność z ubóstwem menstruacyjnym. Według badań przeprowadzonych przez firmę P&G, 1 na 6 uczennic opuściła kiedyś zajęcia w szkole z powodu braku dostępu do środków higienicznych.”

Tyle chyba wystarczy, by przekonać, że akcja jest ważna i potrzebna.

W damskich toaletach Meritum znajdują się pudełka ze środkami higienicznymi, do wykorzystania w razie potrzeby.

Dotychczas z takiej formy pomocy skorzystało ponad 100 tysięcy osób uczących się!

SU Meritum