Pierwszy dzień zajęć uczestników projektu Praktyk Europejczyk realizowanego w ramach Program „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego”, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego związany był również z realizacją części kulturoznawczej tego projektu. W ramach zorganizowanej przez organizację przyjmującą wycieczki dotarliśmy do najbardziej wysunięty na południe punktu Irlandii – półwyspu Mizen Head.

Celem naszej podróży był półwysep Mizen Head. Jednak zanim tam dotarliśmy zatrzymaliśmy się w pobliżu miejscowości Ballinscarthy, gdzie znajduje się nietypowy pomnik. Jest nim samochód Ford, legendarny "Model T". To właśnie stąd w 1847 r. wyemigrował do Ameryki John Ford, którego słynny wnuk - Henry Ford – znany jest jako twórca samochodów. Kolejny nasz przystanek miał miejsce w leniwym miasteczku Schull, z przepięknym widokiem na zatokę. Ale ten widok był wstępem do innych wspaniałych i zapierających dech w piersiach pejzaży Mizen Head. Byliśmy zachwyceni wysokością klifów i skałami wynurzającymi się z oceanu. Odwiedziliśmy latarnię wybudowaną w 1909 r. na Cloghane Island, małej wysepce połączonej z Mizen wąskim mostem o długości 52 m i zawieszonym 46 m nad powierzchnią morza. Co ciekawe prąd doprowadzono do latarni dopiero w 1959 r., a w pełni zautomatyzowano w 1993 r. Zajrzeliśmy do pomieszczeń dla załogi, gdzie odtworzono warunki, w jakich mieszkali latarnicy.

Wspaniałe widoki, piękny odcień błękitu wody sprawiły, że czuliśmy się jak w innym wymiarze.

 

ZAPRASZAMY DO TECHNIKUM NR 2

Nie boisz się wyzwań? Chcesz zdobyć atrakcyjny zawód?

III LO TO STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ

Jesteś ciekawy świata? Chcesz twórczo i aktywnie rozwijać zainteresowania?

RACHUNKOWOŚĆ, MECHATRONIK, INFORMATYK?

Poznaj zawody, jakie zdobyć można w Meritum

Logo
Praktyk Europejczyk 2018

PRAKTYK EUROPEJCZYK 2018 - informacje o projekcie

Praktyki zawodowe w Sligo i Galway (Irlandia - 40 uczniów)
05.05.2019 r. - 01.06.2019 r.

Galeria do projektu

PRAKTYK EUROPEJCZYK - informacje o projekcie

Relacje z praktyk w Mallow (Irlandia - 40 uczniów)
07.05–01.06.2018 r. oraz 01.05–27.05.2017 r.