We wtorek (16.05) odwiedziliśmy naszych praktykantów we wschodniej, dość odległej od centrum, przemysłowej części Cork, o wdzięcznej nazwie Little Island.

Uczniowie odbywający tu praktyki pokonują dość długą drogę z Mallow, (pociągiem z przesiadką) aby dotrzeć tu codziennie rano. Trud się jednak opłaci, bo miejsce, w którym pracują spełnia wszystkie nowoczesne wymogi. W nowym pawilonie praktyki odbywają dwie grupy uczniów: ekonomiści i informatycy. Zarówno nowoczesne biura, z eleganckim zapleczem socjalnym, jak i pomieszczenia, w których pracują informatycy, robią wrażenie.

Ale to "jedna strona medalu". To, co najważniejsze - to ludzie! Życzmy sobie tak przyjaznych, otwartych i pomocnych zwierzchników w każdej pracy!

A jeśli jeszcze polski opiekun słyszy same pochwały o praktykantach ze strony ich irlandzkich mentorów - sama radość! A jeśli jeszcze praktykanci radzą sobie zupełnie dobrze po angielsku - pełnia szczęścia!

Na koniec, ciekawostka. Wielu irlandzkich pracowników (a zdarzali się i polscy) podkreślało wagę i wartość tego typu praktyk zawodowych wyrażając jednocześnie żal, że im samym, przed laty, nie była dana tego typu możliwość.

Pomyślmy o tym przez moment i doceńmy to, co mamy.

ZAPRASZAMY DO TECHNIKUM NR 2

Nie boisz się wyzwań? Chcesz zdobyć atrakcyjny zawód?

III LO TO STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ

Jesteś ciekawy świata? Chcesz twórczo i aktywnie rozwijać zainteresowania?

RACHUNKOWOŚĆ, MECHATRONIK, INFORMATYK?

Poznaj zawody, jakie zdobyć można w Meritum

Logo
Praktyk Europejczyk 2018

PRAKTYK EUROPEJCZYK 2018 - informacje o projekcie

Praktyki zawodowe w Sligo i Galway (Irlandia - 40 uczniów)
05.05.2019 r. - 01.06.2019 r.

Galeria do projektu

PRAKTYK EUROPEJCZYK - informacje o projekcie

Relacje z praktyk w Mallow (Irlandia - 40 uczniów)
07.05–01.06.2018 r. oraz 01.05–27.05.2017 r.