godło Polski Nazwa szkoły ZSTiO Meritum

 

 Klasa ekologiczna

Poprzez doświadczenia i umiejętności, które zdobędziesz w tej klasie odkryjesz nowe horyzonty wiedzy.

Fascynują Cię podróże, jesteś ciekawy otaczającego Cię środowiska i zachodzących w nim zmian, lubisz poznawać ludzi, odkrywać nowe miejsca, poznawać nowe kultury nowe języki a w przyszłości chcesz podjąć pracę związaną z koordynacją podróży, animacją czasu wolnego lub ekologią? Wybierz tę klasę!

 

Zakres merytoryczny profilu:

Proces edukacji w 4-letnim liceum opiera się o ministerialną podstawę programową. Dla klasy specjalnie zostały opracowane moduły edukacyjne: ekologiczny (zawierający ochronę środowiska, ochronę środowiska życia codziennego, biotechnologię, genetykę) oraz turystyczny ( związany z planowaniem, organizacją, rozliczeniem, obsługą imprez turystycznych m.in. w zakresie animacji czasu wolnego). Proponujemy rozszerzenia z biologii i geografii, udział w warsztatach ekologicznych organizowanych przez uczelnie wyższe w tym Uniwersytet Śląski, wycieczki naukowe i udział w zajęciach w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, udział w targach, konferencjach poświęconych turystyce, kurs animacji dla dzieci i dorosłych, realizację projektów społecznych. Wszystko przy stałej współpracy z firmą Wodociągi Siemianowice Aqua Sprint sp. z o.o., Niños Toros.

 W tej specjalności nauczysz się:

  • zwracać uwagę na istotne aspekty ochrony środowiska
  • propagować idee ekologiczne i zdrowego stylu życia
  • korzystać z nowoczesnych technologii przyjaznych środowisku
  • planować wycieczki turystyczne
  • tworzyć projekty związane z branżą turystyczną i ekologiczną
  • rozwijać umiejętności organizacyjne i dbać o własny rozwój,
  • doskonalić umiejętności językowe
  • wykorzystywać drzemiącą w Tobie kreatywność, pasję i zaangażowanie do realizacji własnej ścieżki rozwoju

Perspektywy rozwoju i kariery:

Absolwenci tej klasy są przygotowani do kontynuowania kształcenia na wybranych uczelniach wyższych i szkołach policealnych o kierunkach ekologicznym, ochrony środowiska, biotechnologii, biomedycznym, medycznym oraz w dziedzinie turystyki krajowej i zagranicznej, pracy prze-wodnika, pilota wycieczek czy organizatora wypoczynku.

Opiekunowie:

Małgorzata Franczyk

Benita Handler  

 

 Klasa ekologiczna

 Klasa ekologiczna

Partnerzy

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach Uniwersytet Śląski w Katowicach Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości w Chorzowie Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu Politechnika Śląska w Gliwicach Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach (WSZOP) Uniwersytet WSB Merito Chorzów Katowice Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu

Patronat nad klasą ekologiczną w III LO

Wodociągi Siemianowickie Aqua-Sprint Sp. z o.o.
`

Copyright 2024 © ZSTiO "Meritum" w Siemianowicach Śląskichwww.zstiomeritum.edu.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.