godło Polski Nazwa szkoły ZSTiO Meritum

III LO - Klasa informatyczno-językowa

 

Zapraszamy do klasy językowo-social media

Jeśli marzysz o karierze w branży międzynarodowej i chcesz doskonalić swoje umiejętności językowe, to nasza licealna klasa o profilu językowym plus social media jest idealna dla Ciebie! W naszej szkole uczniowie będą mieli okazję uczyć się języków obcych na najwyższym poziomie, a także poznawać tajniki marketingu i social media. Z nami będziesz mieć dostęp do najnowocześniejszych technologii i narzędzi, a także będziesz mieć okazję uczyć się od wykwalifikowanych nauczycieli. Dołącz do nas i poznaj nowy, ekscytujący świat języków i social media!

Zakres merytoryczny profilu:

Całość 4-letniej edukacji w liceum opiera się o ministerialną podstawę programową oraz cykl zajęć i warsztatów rozwijających z zakresu takich zagadnień jak: język dla Internetu i social mediów, podstawy komunikacji społecznej, etyka w Internecie, public relations, promocja wizerunku, planowanie oraz tworzenie angażującego contentu (tekstów, grafik oraz treści multimedialnych). Warsztaty prowadzone będą we współpracy z wyższymi uczelniami i agencją reklamową.

 

W tej specjalności nauczysz się:

  • porozumiewania się z ludźmi z innych krajów i kultur,
  • tajników social media wykorzystania narzędzi i technologii skutecznego promowania się,
  • wygłaszania prezentacji i public speaking,
  • wykorzystania narzędzi informatycznych do budowania materiałów multimedialnych,
  • autoprezentacji, obróbki fotografii, montażu filmu, tworzenia elektronicznych książeczek infografów,
  • publikowania materiałów w różnych mediach społecznościach w formie blogów, videoblogów, serwisów udostępniających zdjęcia, nagrania video, serwisów społecznościach czy serwisów treściowych
  • przygotujesz się do matury rozszerzonej z języka polskiego i języka angielskiego,
  • weźmiesz udział w olimpiadzie Zwolnieni z teorii oraz olimpiadzie Wiedzy o mediach
  • wykorzystywać drzemiącą w Tobie kreatywność, pasję i zaangażowanie do realizacji projektów.

 

Perspektywy rozwoju i kariery:

Absolwenci tej klasy przygotowani są do kontynuowania kształcenia na wybranych uczelniach wyższych i szkołach policealnych o profilach: językowych, tłumaczeniowych, marketingowych, turystycznych.

III LO - Klasa informatyczno-językowa

Pracownie języków obcych

Partnerzy

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach Uniwersytet Śląski w Katowicach Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości w Chorzowie Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu Politechnika Śląska w Gliwicach Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach (WSZOP) Uniwersytet WSB Merito Chorzów Katowice Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu

Patronat nad klasą ekologiczną w III LO

Wodociągi Siemianowickie Aqua-Sprint Sp. z o.o.
`

Copyright 2024 © ZSTiO "Meritum" w Siemianowicach Śląskichwww.zstiomeritum.edu.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.