Uczniowie klas pierwszych i drugiej III LO o profilu informatyczno-językowym w ZSTiO MERITUM mieli okazję uczestniczyć w warsztatach z tworzenia serwisów internetowych. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach współpracy naszej szkoły z Wyższą Szkołą Technologii Informatycznych w Katowicach w ramach projektu „Misja wiedza – warsztaty edukacyjne dla młodzieży”, którego celem jest podniesienie kompetencji młodzieży we współpracy z podmiotami działającymi na rzecz edukacji.

Uczniowie uczestniczyli w dwóch spotkaniach, poświęconych tematyce związanej z HTML5 oraz CSS. Uczestnicy szkolenia poznawali podstawowe znaczniki html, wykorzystywali je do zbudowania prostych stron www, a następnie obudowywali te strony stylami css. Kaskadowe arkusze stylów CSS wykorzystywali do sformatowania podstawowych elementów, formatowania czcionki, dodawania tła, formatowania listy oraz hiperłącza. Poznawali również możliwości umiejscowienia elementów na stronach internetowych. Pod koniec zajęć każdy uczestnik warsztatów tworzył przykładową stronę responsywną, poznawał możliwości publikacji strony oraz systemy administrowania hostingiem.