godło Polski Nazwa szkoły ZSTiO Meritum

Wizyta w UE

W tym roku, na wzór lat ubiegłych, młodzież Meritum odwiedziła gościnne progi naszej partnerskiej uczelni, jaką jest Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Podczas wizyty młodzież miała okazję poznać Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych UE...

wrzesniowerocznice

Wystawa książek poświęcona jest 83. rocznicy zbrojnego ataku hitlerowskich Niemiec na Polskę...

Salon Maturzystów 2022

Wraz z powrotem stacjonarnej formuły Salonu Maturzystów, młodzież MERITUM odwiedziła Salon w Gliwicach, odbywający się w gościnnych progach Centrum Edukacyjno-Kongresowego Politechniki Śląskiej. W tym roku organizatorzy zadbali o to, aby przyszłoroczni maturzyści zapoznali się ze zmianami w egzaminie maturalnym wchodzącymi w życie od 2023 roku. Każdy maturzysta mógł uczestniczyć w spotkaniach z ekspertami OKE, w trakcie których omawiane były zmiany w egzaminach z poszczególnych przedmiotów maturalnych. Młodzież miała również okazję spotkać się i porozmawiać z przedstawicielami uczelni z całego kraju, a w szczególności poznać ofertę i specyfikę kierunków wszystkich wydziałów Politechniki Śląskiej.

wybory do samorządu

30 września Meritum wybierze prezydium Samorządu Uczniowskiego. O Wasze głosy starać się będą: Igor Jeziorski (3LO), Aneta Kuzia (3bT) i Denis Poltier (2bT).

Poznajcie ich programy wyborcze, a ostatniego dnia września wybierzcie tego, który przekonał Was najbardziej!

Otwarta Akademia Nauki w Akademii WSB

W dniu dzisiejszym młodzież Meritum uczestniczyła w wyjątkowym wydarzeniu, jakim była inauguracja Otwartej Akademii Nauki w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. W programie wydarzenia znalazły się spotkania z wyjątkowymi ludźmi, Mariuszem Kędzierskim – polskim artystą i mówcą motywacyjnym urodzonym bez rąk, który w 2017 roku znalazł się na liście stu najbardziej wpływowych osób niepełnosprawnych w Polsce oraz Angeliką Wątor – mistrzynią szabli, która zdobyła liczne laury na zawodach sportowych, w tym mistrzostwach świata i Europy, jednak na drodze spotkała poważne przeszkody i zaczęła się zmagać z problemami zdrowotnymi. Pomimo licznych przeszkód i przeciwności losu, nasi rozmówcy realizują swoje marzenia, motywują innych do pozytywnego spojrzenia na życie i niepoddawania się mimo wszystko. Spotkania te, bardzo szczere i przejmujące, pokazały po raz kolejny, że marzenia tworzą naszą przyszłość, a upór w dążeniu do celu oznacza sukces i nie ważne, co inni myślą o nas, najważniejsze jest, co my myślimy o sobie.

W ten sposób zmotywowani i pełni nadziei wracamy do pracy w nowym roku szkolnymlaughing

talenciaki Lidl

talenciaki Lidl

Bardzo prosimy o wsparcie dla Meritum w programie sieci LIDL "Szkoła pełna talentów". Od 5.09 do 13.11.2022 za zakupy otrzymać można specjalne kupony - Talenciaki, które wymienimy na atrakcyjne sprzęty edukacyjne i sportowe!

Partnerzy

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach Uniwersytet Śląski w Katowicach Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości w Chorzowie Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu Politechnika Śląska w Gliwicach Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
`

Copyright 2022 © ZSTiO "Meritum" w Siemianowicach Śląskichwww.zstiomeritum.edu.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.