Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących „Meritum” im. Piotra Kołodzieja we współpracy ze Stowarzyszeniem Społeczno-Edukacyjnym „PRO MERITUM” oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Anny Szaneckiej serdecznie zapraszają do Galerii Otwartej, znajdującej się w Bibliotece Centralnej przy alei Sportowców 3 w Siemianowicach Śląskich.

W Galerii Otwartej przez cały czerwiec i początek lipca trwa pokonkursowa wystawa: „My sõm stõnd… Siemianowice Śląskie moje miejsce na ziemi”, zorganizowana w ramach IX Festiwalu Meritum Wizji pod Patronatem Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie w związku z 90. rocznicą uzyskania przez miasto praw miejskich.

W galerii prezentujemy prace plastyczne, fotograficzne i multimedialne autorstwa uczniów siemianowickich szkół podstawowych z SP 1, SP 3, SP 4, SP 5, SP 6, SP 8, SP 11, SP 16 i SP 20, którzy wzięli udział w IX Festiwalu Meritum Wizji. Na wystawie można przede wszystkim obejrzeć plakaty promujące Siemianowice Śląskie, najciekawsze zdjęcia „Siemianowice Śląskie w obiektywie” oraz nagrodzony film „The Best of Siemianowice Śląskie”.

Z przyjemnością wspominamy niedawny wernisaż wystawy. Na uroczystości otwarcia wystawy wśród zaproszonych gości znaleźli się Naczelnik Wydziału Edukacji UM Pani Anna Sobieraj i Naczelnik Wydziału Kultury i Sportu UM Pan Krzysztof Nos oraz uczniowie ze szkół podstawowych i młodzież ZSTiO „Meritum”. Dyrektor MBP Pani Bogumiła Śliż podkreśliła, że wernisaż wystawy doskonale wpisał się w czerwcowe obchody siemianowickiego jubileuszu oraz w 38. Dni Siemianowic Śląskich.

Natomiast Dyrektor ZSTiO „Meritum” Pani Katarzyna Stronczek przypomniała, że IX Festiwal Meritum Wizji składał się z czterech konkurencji: Konkursu Literackiego „Siemianowice Śląskie we wspomnieniach moich bliskich” lub „Siemianowice Śląskie w przyszłości”, Konkursu Plastycznego „Plakat promujący Siemianowice Śląskie”, Konkursu Fotograficznego „Siemianowice Śląskie w obiektywie” oraz Konkursu Artystyczno – Multimedialnego „Przewodnik po Siemianowicach Śląskich”. Następnie Pani Dyrektor odczytała nazwiska laureatów wszystkich konkursów oraz wręczyła dyplomy uczestnikom konkursu na plakat promujący Siemianowice Śląskie.

Wernisaż i wystawa stały się znakomitą okazją do zaprezentowania szerszej publiczności talentów siemianowickiej młodzieży i nawiązania międzypokoleniowej dyskusji na temat przeszłości, teraźniejszości i przyszłości Siemianowic Śląskich.

Serdecznie zapraszamy do Galerii Otwartej w Miejskiej Bibliotece Publicznej, aby zobaczyć i dowiedzieć się, jak młodzi siemianowiczanie widzą swoje miasto.

Więcej o wernisażu i wystawie można przeczytać na stronie miasta:

oraz na stronie MBP:

Ksenia Hadryan- ZSTiO "Meritum"

Patrycja Skorek-Bilczyńska – Miejska Biblioteka Publiczna