W projekcie #RakToNieWyrok chcieliśmy zwrócić uwagę na konieczność wykonywania regularnych badań profilaktycznych.

Głównym powodem, dla którego tak wiele kobiet umiera na raka, jest zbyt późne wykrycie choroby, wtedy gdy jest ona już w zaawansowanym stadium. A przecież można to zmienić!

W naszym projekcie wzięło udział udział 512 osób.

Co udało się zrobić?

Zorganizowaliśmy akcję reklamową naszego projektu oraz kampanię informacyjną w mediach społecznościowych. Odbyły się dwie kawiarenki charytatywne na rzecz chorych na raka. A co najważniejsze zorganizowaliśmy warsztaty prowadzone przez lekarza - specjalistę, który uświadomił nam, że warto regularnie wykonywać badania diagnostycznie oraz, że wczesne wykrycie raka piersi umożliwia całkowite wyleczenie. Gośćmi specjalnymi spotkanie były panie Amazonki, które przekonywały zebranych, że samobadanie piersi to pierwszy krok w profilaktyce.