godło Polski Nazwa szkoły ZSTiO Meritum

wybory do samorządu

30 września Meritum wybierze prezydium Samorządu Uczniowskiego. O Wasze głosy starać się będą: Igor Jeziorski (3LO), Aneta Kuzia (3bT) i Denis Poltier (2bT).

Poznajcie ich programy wyborcze, a ostatniego dnia września wybierzcie tego, który przekonał Was najbardziej!

Cześć! Nazywam się Aneta Kuzia i chodzę do klasy 4bT. W tym roku także kandyduję do pracy w samorządzie uczniowskim. Jestem osobą otwartą i przyjacielską. Nie gryzę, więc możecie do mnie przychodzić z problemami lub pomysłami, chętnie Was wysłucham, a razem zdziałamy więcej! Przedstawiam Wam kilka moich pomysłów: Znaczek przy plecaku – denerwują Cię dziurki po znaczku w koszulach i marynarkach? A może zdarza Ci się zapomnieć przyczepić znaczka do innej koszuli? Znaczek przyczepiony do plecaka lub torby pozwoli zapomnieć o tych problemach, ponieważ zawsze będzie w jednym miejscu. Bluzy w zimne dni – zbliża się jesień i zima, a co za tym idzie zbliżają się zimne dni. Tutaj ukłon w stronę „zmarzluchów” (którym ja też jestem). Marynarka nie zawsze daje nam tyle ciepła ile nam trzeba, natomiast bluzy są idealne na taką pogodę, a przecież nasza szkoła ma własne bluzy. Więc czemu nie nosić ich w te chłodne dni, bez bania się o ujemne punkty za nieregulaminowy strój? Chłopcy bez marynarek – nie oszukujmy się, dziewczyny z ubiorem mają o wiele łatwiej, natomiast chłopcy obowiązkowy mają cały garnitur. Czasem jednak trzeba wyprać tą jedną marynarkę lub jest za ciepło, aby nosić ją cały dzień. Jednak za brak marynarki można zarobić minusowe punkty. Zmieńmy to! Pozwólmy chłopakom chodzić bez marynarki lub zamiast niej mieć kamizelkę z garnituru. Mam nadzieję, że przekonam Was do zagłosowania na mnie i wspólnie będziemy wdrażać nowe pomysły w życie. GŁOSUJ NA RUDĄ!

 Aneta

Cześć wszystkim, jak dużo osób już wie nazywam się Denis Poltier i jestem uczniem cudownej szkoły Meritum oraz klasy 2BT. Moje doświadczenie jeżeli chodzi o Samorząd Uczniowski jest dość bogate. W poprzednim jak i tym roku jestem nie z przypadku w samorządzie klasowym. Jak na dość młody wiek jestem ambitnym człowiekiem, który nie odpuszczą i dalej dąży do celu. Nie owijając w bawełnę ZACZYNAMY!: - Bardzo zależy mi na reaktywowaniu drużyn e-sportowych z gier takich jak Counter Strike Global Offensive oraz League Of Legends. Wchodząc do sali nr.13, naszym oczom ukazują się piękne osiągnięcia naszych kolegów, którzy poświęcali godziny grania, aby ozdobić naszą szkołę w takie piękne trofea, - Chciałbym z Waszą pomocą realizować przeróżne eventy, które mają na celu połączyć nas razem. Uczęszczam już drugi rok do naszej szkoły i nikt z naszych poprzedników nie organizował takich rzeczy. Nauka jest ważna, lecz powiedzcie mi. Kto z Was nie lubi rywalizacji? - Dużo uczniów na korytarzu mówi mi: ,,Denis weź zrób dzień bez garnituru", ,,zrób luźny piątek". Moi drodzy, ja sam jestem za tym, lecz dobrze wiecie ze to nie zależy ode mnie. Jako uczeń naszej pięknej Meritowej społeczności, będęę starać się zrobić dla was luźny piątek. Jeżeli będziecie mieć jakieś problemy, zażalenia lub pomysły, chętnie wam doradzę i wysłucham. Do zobaczenia!

 Denis

Cześć, nazywam się Igor Jeziorski i jestem uczniem klasy 3 LO i postanowiłem w tym roku szkolnym kandydować do SU tak samo jak rok temu. Przez 3 lata zdobywałem doświadczenie w samorządzie uczniowskim w mojej szkole podstawowej. Jestem osobą szczerą, opanowaną i uśmiechniętą. Interesuję się sportem, informatyką i podróżami. Praca w grupie, wspólne sukcesy, pomoc innym to coś, co sprawia mi radość. Ale dość już o mnie. Co chciałbym zmienić w naszej szkole? Oto kilka moich pomysłów: * Luźny piątek - wiem, że każdy z nas chciałby, żeby przynajmniej raz w tygodniu nie obowiązywał szkolny dress code. * Dzień zwariowanego krawata – pierwszy poniedziałek każdego miesiąca będzie dniem, w którym osoba mająca ubrany niestandardowy krawat nie będzie pytana. * Szkolna liga e-sportowa - chciałbym kontynuować turniej gier komputerowych. * Dzień gier planszowych - postaram się o to, aby do naszego szkolnego kalendarza został dodany turniej gier planszowych. * Współpraca z Klubem Młodego Wolontariusza Merit – mam zamiar jeszcze aktywniej włączyć SU do pomocy oraz zachęcać naszą szkolną społeczność do organizowanych przez Klub akcji. JEŚLI NA MNIE ZAGŁOSUJESZ, SWOJEGO GŁOSU NIE ZMARNUJESZ!!!

 Igor

Partnerzy

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach Uniwersytet Śląski w Katowicach Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości w Chorzowie Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu Politechnika Śląska w Gliwicach Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
`

Copyright 2022 © ZSTiO "Meritum" w Siemianowicach Śląskichwww.zstiomeritum.edu.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.