W dniu wczorajszym młodzież Meritum uczestniczyła w drugim dniu Festiwalu Nauki organizowanym przez Akademię WSB w Dąbrowie Górniczej, tym razem pod hasłem „Scenariusze przyszłości”. Tematem przewodnim wczorajszego dnia były nowe technologie wykorzystywane głównie w branży IT, robotyce, automatyce i bioinżynierii.

Udział w warsztatach i wykładach zaplanowany został w ramach Innowacji „Zawodowo w przyszłość”, w ramach której uczniowie klas drugich Technikum nr 2 poszerzają swoją wiedzę na temat zawodów, w których się kształcą, konfrontując wiedzę zdobytą w szkole ze zmianami zachodzącymi na rynku pracy i w świecie nauki w tych obszarach.

Informatycy i mechatronicy Meritum uczestniczyli między innymi w warsztatach na temat bezpieczeństwa w świecie dzisiejszej informatyki, które przeprowadził dr inż. Krystian Mączka oraz warsztatach kryminalistycznych dr Jerzego Gąsiorowskiego „Obudź w sobie młodego Sherlocka”. W ramach wykładów połączonych z pokazami, Pan Krzysztof Mędrala, prezes spółki MedApp, przedstawił nowoczesne rozwiązania z dziedziny inżynierii biomedycznej wykorzystywane w branży medycznej, a Pan dr inż. Tomasz Siemek, Dyrektor Handlowy, Prezes Zarządu i założyciel firmy CloudTeam, przekonywał uczestników, że informatyka jeszcze nigdy nie była tak blisko ludzi, prezentując szeroki zakres jej wykorzystania w życiu codziennym. Bardzo ciekawym doświadczeniem była również możliwość praktycznego wykorzystania narzędzi VR. Dzięki wirtualnej rzeczywistości mieliśmy okazję przekonać się w jaki sposób funkcjonują na co dzień osoby z autyzmem. Był to bardzo wartościowy dzień pełen nowych wrażeń i doświadczeń.