godło Polski Nazwa szkoły ZSTiO Meritum

mistrzmeritum

Z przyjemnością informujemy, że w dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły zgromadzili się w duchu sportowej rywalizacji, biorąc udział w turnieju szachowym! Podczas tych zacnych zmagań, obfitujących w intelektualne wyzwania, niezwykłą radość czerpaliśmy z uśmiechu na twarzach naszych młodych adeptów. Z radością ogłaszamy, że triumfatorem turnieju został utalentowany Adam Balon z klasy 1aT - serdecznie gratulujemy zwycięstwa! W imieniu projektu w ramach olimpiady Zwolnieni z teorii ,,Usamodzielnienie Młodego Pokolenia’’ pragniemy z serca podziękować każdemu uczestnikowi za wkład oraz zaangażowanie w tę wyjątkową inicjatywę. Dziękujemy za Waszą obecność i zaangażowanie w ten doniosły dla naszego środowiska szkolnego turniej!

 

ZobaczyNiewidomego"

W wyjątkowych warsztatach wzięli dzisiaj udział uczniowie klasy 1cLO.

Na zaproszenie projektu "Zobaczyć Niewidomego" warsztaty edukacyjne przeprowadziły dzisiaj instruktorki osób niewidomych,

Panie Iza i Jola wprowadziły młodzież w wyjątkowy świat osób niedowidzących i niewidomych: dowiedzieliśmy się, jak funkcjonują w codzienności osoby niewidome, zobaczyliśmy wiele pomocy dydaktycznych (na. mapę świata dla niewidomych, podręczniki), mogliśmy zagrać w gry dla niewidomych.

Co ważne sami mogliśmy poznać świat niewidomych. Wzięliśmy udział w wielu ćwiczeniach, i co pewnie nie zaskakuje okazało się, że przemieszczanie się, nalewanie wody do kubka, zjedzenie posiłku, czy rozbicie jajka w kuchni nie jest najłatwiejsze.

Serdecznie dziękujemy paniom Jolancie i Izabeli za dzisiejsze zajęcia!

GreenSpace

Cześć!

Z tej strony zespół projektu GreenSpace. Chciałybyśmy serdecznie podziękować każdemu, który w jaki kolwiek sposób zaangażował się w nasze akcje. Zorganizowaliśmy łącznie dwie kawiarenki charytatywne, Dzień Ekologiczny, dzień otwarty w naszej szkole. Wzięliście udział w naszym quizie o tematyce ekologicznej, odwiedziliście nasze Social Media, czytaliście ciekawostki na nich i na naszych plakatach rozwieszonych po całej szkole. Za wszelkie wasze zaangażowanie chcielibyśmy wam bardzo podziękować - naszym beneficjentom jak i naszym partnerom z innych projektów.

Jeszcze raz dziękujemy!

zielonarewolucja

Zmiany klimatyczne to głównie powietrze i różne zjawiska występujące na niebie. Dlatego zaproszenie do współpracy i do partnerstwa przyjął przedstawiciel Stowarzyszenia Sieć Obserwatorów Burz pan Jakub Wyrwas. Przygotował dla naszych koleżanek i kolegów prelekcje dotyczącymi zjawisk atmosferycznych. Wykłady okazały się strzałem w dziesiątkę jego opowieści o zjawiskach atmosferycznych a przede wszystkim jego doświadczenia i sytuacje, w których uczestniczył, bardzo wszystkich zainteresowały. Dziękujemy za współpracę i nawiązany kontakt z naszym projektem Zapraszamy do obserwacji realizacji naszego projektu.

konkurzywejokladki

W imieniu projektu Książkostrada zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!

zielonarewolucja

Działo się oj działo się!!! Zielona Rewolucja W naszym ogródku pojawiły się piękne kwiatki. W ramach realizacji projektu zasadziliśmy bratki i inne wieloletnie rośliny, które przyozdobiły nasz ogródek szkolny. Zobaczcie jak to wszystko fajnie wypadło. Zapraszamy do obserwacji realizacji naszego projektu.

Szymon i Paweł

https://www.tiktok.com/@zielonarewolucja/photo/7355183069839641889

 

Hejka! To znowu my, członkowie Zespołu Bookitup. Chcieliśmy podsumować nasz projekt oraz pochwalić się co udało się osiągnąć. Nasz projekt działał w ramach olimpiady zwolnieni z teorii oraz skupiał się na zwiększeniu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży uczęszczającej do szkół podstawowych.

W ramach prelekcji udało nam się dotrzeć do ponad 100 dzieci! Przeprowadziliśmy prelekcję w trzech szkołach podstawowych. W każdej z nich spotkaliśmy się z uczniami w różnych przedziałach wiekowych, od klas 1 po klasy 8, i każda z klas dowiedziała się o różnorodności gatunków literackich, korzyściach z czytania książek oraz w jakiej formie można czytać książki. Prelekcje były urozmaicane quizami i pracami w grupach. Po za tradycyjnymi prelekcjami spotaklismy się również z najmłodszymi klasami i razem z uczniami czytaliśmy najpiękniejsze bajki. Prowadziliśmy również warsztaty na których uczniowi projektowali okładki swoich ulubionych książek.

logo

Młode pokolenie to przyszłość, dlatego ważnym jest aby od młodego wieku dzielić się z nim wiedzą na różne tematy. Była to jedna z idei, które przyświecały nam przy stworzeniu tego projektu. Dlatego też dnia 05.04.2024 przeprowadziliśmy warsztaty edukacyjne z szeroko pojętej wiedzy na temat sztucznej inteligencji w szkole ZSTiO Meritum w Siemianowicach Śląskich oraz w szkole ZSTiI w Sosnowcu.

Klasy pierwsze, drugie i trzecie mogły się od nas dowiedzieć podstawowych informacji na temat sztucznej inteligencji, jak się w niej odnaleźć oraz jak korzystać z niej w efektowy sposób. Przedstawiliśmy korzyści, tak samo jak i zagrożenia, które z niej płyną oraz sposoby jak się przed nimi uchronić. Młode osoby dowiedziały się także, jak AI może wpłynąć na naszą przyszłość pod względem zawodowym. Pod koniec warsztatów, uczniowie wzięli udział w quizie przygotowanym na platformie internetowej na temat sztucznej inteligencji.

autyzm

4 kwietnia nasz zespół uczestniczył w prelekcji organizowanej przez Akademię Humanitas w Sosnowcu na temat faktów i mitów w autyzmie. Dowiedzieliśmy się z niej, jak wiele mitów narosło wśród osób autystycznych lub w spektrum autyzmu. Najpopularniejszy to, że autystyczne osoby nie lubią się przytulać co nie jest prawdą. Chcielibyśmy podziękować za ciekawą prelekcję, dzięki której mamy większą wiedzę w temacie autyzmu.

bookitup

Czytanie to czynność która na co dzień dostarcza nam rozrywki, ale czy to jedyna zaleta tej formy spędzania czasu? Otóż nie, czytania niesie ze sobą wiele korzyści dla naszego umysłu. Oto kilka z nich

Poszerzenie słownictwa:

Czytając stale obcujemy z językiem, nasz mózg ma styczność z nowymi wyrażeniami, zwrotami i słowami, które przyswaja. Poszerzanie naszego słownictwa ułatwia nam wyrażanie myśli i emocji, co polepszy nasze zdolności komunikacyjne, które są w współczesnym świecie bardzo ważne.

Partnerzy

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach Uniwersytet Śląski w Katowicach Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości w Chorzowie Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu Politechnika Śląska w Gliwicach Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach (WSZOP) Uniwersytet WSB Merito Chorzów Katowice Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu

Patronat nad klasą ekologiczną w III LO

Wodociągi Siemianowickie Aqua-Sprint Sp. z o.o.
`

Copyright 2024 © ZSTiO "Meritum" w Siemianowicach Śląskichwww.zstiomeritum.edu.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.