godło Polski Nazwa szkoły ZSTiO Meritum

Uczniowie klas drugich Liceum o profilu informatyczno-językowym objętych patronatem Uniwersytetu Śląskiego kontynuują spotkania w ramach innowacji z zakresu programowania. W bieżącym roku szkolnym odbyły się już dwa spotkania warsztatowe poświęcone praktycznym zagadnieniom z obszaru programowania w języku Python. Warsztaty z programowania prowadzone są przez pracownika Uniwersytetu Śląskiego Panią dr Paulinę Trybek, która na stałe współpracuje z naszą szkołą.

III Liceum Ogólnokształcące w ZSTiO MERITUM zaprasza do klasy informatyczno-językowej

Licealna klasa informatyczno-językowa to wyjątkowa okazja dla młodzieży, która marzy o karierze w branży IT i chce poszerzać swoje horyzonty językowe. W tej klasie uczniowie zdobywają wiedzę i umiejętności z zakresu informatyki i języków obcych, co pozwoli im na realizację swoich marzeń i osiągnięcie sukcesu w karierze zawodowej.

Przyszły absolwencie i przyszła absolwentko szkoły podstawowej – jeśli interesujesz się informatyką, językiem angielskim, jesteś kreatywny i otwarty na nowe wyzwania to klasa informatyczno-językowa w III Liceum Ogólnokształcącym w ZSTiO MERITUM jest dla Ciebie!

Akademia SEGRO to wyjątkowy konkurs językowy organizowany z inicjatywy SEGRO Poland Sp. z o.o., mającej swoje korzenie w Anglii, która dostrzegła jak ważna jest nie tylko znajomość języka angielskiego, ale również jego praktyczne zastosowanie. Dzięki pomysłowości Fundacji Wspierania Edukacji i Rozwoju “Innowatorium” konkurs przybrał formę interaktywnej i bardzo angażującej gry.

Uczniowie klasy 2aLO mieli dzisiaj okazję uczestniczyć zdalnie w wykładzie „Technologia jutra”. Wykład prowadził Pan Michał Wojtas reprezentujący społeczność Web3DevsPoland oraz partnerów HackOnChain, HashUp, Wennect.

ITGrAMerit Ladies, czyli Wiktoria Michna, Joanna Gawlik, Maria Muc, Dominika Ponitka, Maja Falkus, Emilia Zbroińska, Jagoda Stera, Dominika Widera odebrały wczoraj swoją nagrodę za zajęcie III miejsca w konkursie ITGrA. Na zaproszenie Capgemini Wrocław dziewczyny uczestniczyły w Dniu z projektami IT, gdzie miały szansę poznać zasady pracy w korporacji, porozmawiać z osobami odpowiedzialnymi za realizację projektów i poznać tajniki tego procesu. W programie dnia znalazły się też wykłady dotyczące programowania oraz warsztaty prowadzone przez zespół AIE Capgemini. Tu zabawa była fantastyczna – dziewczyny mogły przenieść się za pomocą oculusów do Metaverse i odbyć spotkanie w wirtualnej rzeczywistości.

konwersacje językowe

Uczniowie Meritum kolejny raz wzięli udział w comiesięcznych konwersacjach w języku angielskim z panem Stephenem Bealem z Australii. W trakcie konwersacji zastanawialiśmy się, czy lepiej podążać za radami rozsądku, czy serca, do jakiego okresu historycznego cofnęlibyśmy się, gdybyśmy mogli skorzystać z dobrodziejstwa maszyny czasu oraz na co wydalibyśmy fortunę wygraną na loterii. Kolejne konwersacje w lutym. Już dziś zapraszamy wszystkich chętnych.

Partnerzy

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach Uniwersytet Śląski w Katowicach Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości w Chorzowie Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu Politechnika Śląska w Gliwicach Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach (WSZOP) Uniwersytet WSB Merito Chorzów Katowice Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu

Patronat nad klasą ekologiczną w III LO

Wodociągi Siemianowickie Aqua-Sprint Sp. z o.o.
`

Copyright 2024 © ZSTiO "Meritum" w Siemianowicach Śląskichwww.zstiomeritum.edu.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.