godło Polski Nazwa szkoły ZSTiO Meritum

Uczniowie klasy 2aLO mieli dzisiaj okazję uczestniczyć zdalnie w wykładzie „Technologia jutra”. Wykład prowadził Pan Michał Wojtas reprezentujący społeczność Web3DevsPoland oraz partnerów HackOnChain, HashUp, Wennect.

Podczas spotkania omówione zostały najnowsze osiągnięcia w dziedzinie nowych technologii związane z Web3 – kolejną odsłoną Internetu, w której oprócz społeczności współtworzącej komunikację, pojawia się możliwość posiadania i tworzenia zasobów finansowych oraz wykorzystania sztucznej inteligencji. Pojęcia NFT, blockchain, wallet czy obieg kryptowalut stały się bliższe młodzieży. podobnie jak najnowsze trendy i rozwiązania IT, które będą miały wpływ na naszą przyszłość w nowym świecie Web3.

Uczniowie mieli też okazję poznać kierunki studiów i ścieżki kariery w nowych stale rozwijających się branżach IT.

Partnerzy

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach Uniwersytet Śląski w Katowicach Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości w Chorzowie Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu Politechnika Śląska w Gliwicach Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Patronat nad klasą ekologiczną w III LO

Wodociągi Siemianowickie Aqua-Sprint Sp. z o.o.
`

Copyright 2023 © ZSTiO "Meritum" w Siemianowicach Śląskichwww.zstiomeritum.edu.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.