godło Polski Nazwa szkoły ZSTiO Meritum

W powietrzu czuć wiosnę. W ciepły i słoneczny dzień klasa ekologiczna III Liceum Ogólnokształcącego w ZSTiO Meritum, postanowiła wykorzystać zdobytą wiedzę z zakresu meteorologii i obserwacji pogody na zajęciach w ogródku szkolnym. Uczniowie podzielili się na grupy i przystąpili do pracy. Zaopatrzeni w odpowiednie przyrządy meteorologiczne, rozpoczęli pomiary temperatury powietrza i gruntu, obserwacji chmur i objawów wiatru. Efektem końcowym każdej grupy było umieszczenie wyników w tabeli a następnie przedstawienie ich w formie wykresów. Uczniowie byli zachwyceni tą formą nauki poprzez zabawę, która umożliwiła im nie tylko poznanie teoretycznych aspektów meteorologii, ale także praktycznych umiejętności w zakresie prowadzenia badań naukowych, które stały się cennym doświadczeniem.

Klasa ekologiczna w akcji. Dzięki środkom finansowym pozyskanym w ramach projektu "Szkolne klimaty" fundacji Napraw sobie miasto zakładamy uprawy hydroponiczne w pracowni biologicznej. Założone uprawy nie tylko zmienią wygląd sali szkolnej, ale także dadzą możliwość wykorzystania zdobytej wiedzy o uprawach roślin w praktyce.

Zapraszamy do wysłuchania naszego pierwszego podcastu, który nagraliśmy w ramach projektu "Szkolne podcasty o bioróżnorodności" prowadzonego przez Parlament Europejski - Biuro w Polsce we współpracy z Fundacja Pole Dialogu oraz Torba reportera i podcastera. Jesteśmy przekonani, że nasi Młodsi Ambasadorowie programu EPAS nie spoczną na laurach i że jest to dopiero początek naszej podcasterskiej przygody.

Nasz podcast znajdziecie tutaj: https://anchor.fm/.../Szkolne-podcasty-o-biornorodnoci.

Projekt Zwolnieni z Teorii - „W trosce o pszczoły”- projekt ma pokazać ile dobrego zawdzięczamy pszczołom, oraz jak pomóc im aby nie wyginęły. Grupa projektowa planuje chodzić do przedszkoli oraz domów spokojnej starości, aby pokazać jak w kreatywny sposób można zbudować np. domek dla takich pszczół, albo jak założyć swoją małą łąkę kwietną.

Projekt Zwolnieni z Teorii - „HelpEarth” - projekt mający na celu uświadomienie ludziom jak bardzo nasza planeta jest zniszczona i pokazanie, w jaki sposób można ją chronić przed kolejnymi zniszczeniami. Jednym z zadań Olimpiady Zwolnieni z teorii jest promowanie działań w social mediach. Dlatego działania grupy HelpEarth można obserwować na Instagramie (https://tiny.pl/wdzdb), tik toku (https://tiny.pl/wdzfq) i Facebooku (https://www.facebook.com/HelpEarth-110026751934651)

Na dzisiejszych zajęciach z biologii klasa 1 bLO wykonywała modele DNA z materiałów, które na co dzień służą do celów spożywczych. W ten sposób nie tylko zdobywamy wiedzę, ale i osładzamy szkolne życie. Uczyć się można na wiele sposobów!

Partnerzy

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach Uniwersytet Śląski w Katowicach Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości w Chorzowie Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu Politechnika Śląska w Gliwicach Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Patronat nad klasą ekologiczną w III LO

Wodociągi Siemianowickie Aqua-Sprint Sp. z o.o.
`

Copyright 2023 © ZSTiO "Meritum" w Siemianowicach Śląskichwww.zstiomeritum.edu.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.