godło Polski Nazwa szkoły ZSTiO Meritum

We wczorajszych Mistrzostwach Siemianowic Śląskich Szkół Ponadpodstawowych w piłce siatkowej chłopców pierwsze miejsce zajęła reprezentacja ZSTiO Meritum!

Złoty skład: Mateusz Maniura, Daniel Ogierman, Michał Świerc Michał, Jakub Słowiński, Krzysztof Kaiser, Dawid Skolik Patryk Żymełka, Igor Jeziorski, Krzysztof Solecki, Paweł Dąbrowski uzyskał następujące wyniki:

Meritum - Mateja 2-0

Meritum - Cogito 2-0

Meritum - ZSOiZ 2-0

Meritum - Śniadek 2-1

Serdeczne gratulacje dla naszych złotych chłopców, powodzenia życzymy w dzisiejszych zmaganiach dziewczynom!

Kiedy? 30.03 (czwartek) Co? Dzień Bez Plecaka

Zasady? ? szkolny plecak zamień na... na to co podpowie Ci wyobraźnia ? osoby z zamiennikiem plecaka zwolnione są ze stroju regulaminowego ? na posiadacza najciekawszego nie-plecaka czekać będzie niespodzianka (osoby, które zechcą wziąć udział w konkursie zapraszamy do zrobienie zdjęcia - o wygranej zadecydują lajki oddane w galerii)

Akademia SEGRO to wyjątkowy konkurs językowy organizowany z inicjatywy SEGRO Poland Sp. z o.o., mającej swoje korzenie w Anglii, która dostrzegła jak ważna jest nie tylko znajomość języka angielskiego, ale również jego praktyczne zastosowanie. Dzięki pomysłowości Fundacji Wspierania Edukacji i Rozwoju “Innowatorium” konkurs przybrał formę interaktywnej i bardzo angażującej gry.

W dniu wczorajszym uczniowie III LO i Technikum nr 2 w ZSTiO Meritum uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w ramach Dnia Otwartego Akademii Śląskiej w Katowicach przeprowadzonych przez wykładowców uczelni. Technicy informatycy i mechatronicy wzięli udział w warsztatach poświęconych sztucznej inteligencji oraz tworzeniu aplikacji mobilnych. Natomiast grupa uczniów z LO zgłębiała wiedzę na temat grafiki w mediach społecznościowych oraz uczestniczyła w warsztatach z dziedziny architektury „Zbudujmy razem miasto”. Dla nauczycieli towarzyszących młodzieży Uczelnia również przygotowała zajęcia. Pedagodzy wzięli udział w warsztatach z pierwszej pomocy, aktualizując przy okazji swoją wiedzę w tym zakresie.

Miasto Siemianowice Śląskie powierzyło Stowarzyszeniu Sursum Corda ("w górę serca") realizację projektu w obszarze nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i nieodpłatnej mediacji oraz edukacji prawnej. Celem jest zapewnienie powszechnego dostępu do darmowej pomocy, świadczonej w wyznaczonych punktach przez prawników, doradców obywatelskich i mediatorów, wsparcie mieszkańców (w tym młodzieży) w radzeniu sobie z różnymi trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi, a także podniesienie świadomości prawnej i obywatelskiej poprzez różnorodne działania edukacyjne.

 

W dniu wczorajszym młodzież Meritum uczestniczyła w drugim dniu Festiwalu Nauki organizowanym przez Akademię WSB w Dąbrowie Górniczej, tym razem pod hasłem „Scenariusze przyszłości”. Tematem przewodnim wczorajszego dnia były nowe technologie wykorzystywane głównie w branży IT, robotyce, automatyce i bioinżynierii.

Partnerzy

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach Uniwersytet Śląski w Katowicach Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości w Chorzowie Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu Politechnika Śląska w Gliwicach Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Patronat nad klasą ekologiczną w III LO

Wodociągi Siemianowickie Aqua-Sprint Sp. z o.o.
`

Copyright 2023 © ZSTiO "Meritum" w Siemianowicach Śląskichwww.zstiomeritum.edu.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.