godło Polski Nazwa szkoły ZSTiO Meritum

W powietrzu czuć wiosnę. W ciepły i słoneczny dzień klasa ekologiczna III Liceum Ogólnokształcącego w ZSTiO Meritum, postanowiła wykorzystać zdobytą wiedzę z zakresu meteorologii i obserwacji pogody na zajęciach w ogródku szkolnym. Uczniowie podzielili się na grupy i przystąpili do pracy. Zaopatrzeni w odpowiednie przyrządy meteorologiczne, rozpoczęli pomiary temperatury powietrza i gruntu, obserwacji chmur i objawów wiatru. Efektem końcowym każdej grupy było umieszczenie wyników w tabeli a następnie przedstawienie ich w formie wykresów. Uczniowie byli zachwyceni tą formą nauki poprzez zabawę, która umożliwiła im nie tylko poznanie teoretycznych aspektów meteorologii, ale także praktycznych umiejętności w zakresie prowadzenia badań naukowych, które stały się cennym doświadczeniem.

Partnerzy

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach Uniwersytet Śląski w Katowicach Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości w Chorzowie Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu Politechnika Śląska w Gliwicach Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach (WSZOP) Uniwersytet WSB Merito Chorzów Katowice Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu

Patronat nad klasą ekologiczną w III LO

Wodociągi Siemianowickie Aqua-Sprint Sp. z o.o.
`

Copyright 2024 © ZSTiO "Meritum" w Siemianowicach Śląskichwww.zstiomeritum.edu.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.