godło Polski Nazwa szkoły ZSTiO Meritum

Projekt Zwolnieni z Teorii - „W trosce o pszczoły”- projekt ma pokazać ile dobrego zawdzięczamy pszczołom, oraz jak pomóc im aby nie wyginęły. Grupa projektowa planuje chodzić do przedszkoli oraz domów spokojnej starości, aby pokazać jak w kreatywny sposób można zbudować np. domek dla takich pszczół, albo jak założyć swoją małą łąkę kwietną.

Postaramy się aby ludzie przestali postrzegali te małe owady jako coś złego i zobaczyli ile potrafią przynosić pożytku. Planujemy chodzić do przedszkoli oraz domów spokojnej starości aby pokazać im jak w kreatywny sposób można zbudować np. domek dla takich pszczół, albo jak założyć swoją małą łąkę kwietną. Chcemy aby dzieci w ciekawy sposób poznały znaczenie pszczół w naszym życiu oraz aby samodzielnie mogły zrobić coś co może pszczołom pomóc przetrwać. O problemie z coraz mniejszą ilością pszczół można przeczytać wiele artykułów ekologicznych które to potwierdzają, a jednocześnie widać to również w naszym życiu, ponieważ ludzie często zabijają pszczoły przed strachem do nich.

Partnerzy

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach Uniwersytet Śląski w Katowicach Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości w Chorzowie Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu Politechnika Śląska w Gliwicach Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Patronat nad klasą ekologiczną w III LO

Wodociągi Siemianowickie Aqua-Sprint Sp. z o.o.
`

Copyright 2023 © ZSTiO "Meritum" w Siemianowicach Śląskichwww.zstiomeritum.edu.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.