godło Polski Nazwa szkoły ZSTiO Meritum

Akademia SEGRO to wyjątkowy konkurs językowy organizowany z inicjatywy SEGRO Poland Sp. z o.o., mającej swoje korzenie w Anglii, która dostrzegła jak ważna jest nie tylko znajomość języka angielskiego, ale również jego praktyczne zastosowanie. Dzięki pomysłowości Fundacji Wspierania Edukacji i Rozwoju “Innowatorium” konkurs przybrał formę interaktywnej i bardzo angażującej gry.

W pierwszym szkolnym etapie konkursu uczniowie 3 klasy III LO w ZSTiO „Meritum” oraz 4 klas Technikum nr 2 w ZSTiO „Meritum” zmagali się z trudną sztuką negocjacji. W tym etapie najlepsza okazała się czteroosobowa drużyna uczęszczająca do naszego liceum. To właśnie oni wzięli udział w finale Akademii, który odbył się 16 marca 2023 w sali balowej hotelu Adler w Łodzi i miał formę gry planszowej. Konkurencja była ogromna, ponieważ w 2 edycji konkursu wzięło udział aż 750 uczniów z 5 regionów Polski. Tym bardziej jesteśmy dumni, że naszym uczniom tak niewiele zabrakło by stanąć na podium.

Choć bez nagród, z Łodzi wróciliśmy bogatsi o nowe doświadczenia. Nasi gospodarze SEGRO Poland oraz Innowatorium przyjęli nas po królewsku i zadbali abyśmy ani przez chwilę się nie nudzili. Dzięki prezentacjom partnerów SEGRO Poland firmom Corning Incorporated, Shenker, Pulp Tec oraz możliwości ich odwiedzenia młodzież zyskała cenną wiedzę na temat pracy w międzynarodowych korporacjach. Kto wie, może w najbliższej przyszłości zdecydują się na staż lub praktyki w jednej z nich.

Partnerzy

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach Uniwersytet Śląski w Katowicach Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości w Chorzowie Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu Politechnika Śląska w Gliwicach Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach (WSZOP) Uniwersytet WSB Merito Chorzów Katowice Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu

Patronat nad klasą ekologiczną w III LO

Wodociągi Siemianowickie Aqua-Sprint Sp. z o.o.
`

Copyright 2024 © ZSTiO "Meritum" w Siemianowicach Śląskichwww.zstiomeritum.edu.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.