Odpowiedź na to pytanie najlepiej znają nauczyciele ZSTiO „Meritum” w Siemianowicach Śląskich, co potwierdza udział naszej anglistki – Agnieszki Pierwochy we wtorkowej debacie CDTalks "Jak uczyć przedsiębiorczości". Spotkanie zorganizowane przez Centralny Dom Technologii oraz Fundację PFR poświęcone było nauczaniu przedsiębiorczości - jednej z kluczowych umiejętności w dzisiejszym świecie.

W spotkaniu udział wzięli zarówno praktycy ze środowiska szkolnego, jak i biznesowego oraz przedstawiciel Ministerstwa Edukacji i Nauki. Dyskusja miała na celu wymianę poglądów oraz doświadczeń związanych z nauczaniem przedsiębiorczości oraz przedmiotem biznes i zarządzanie.

Udział pani Agnieszki w debacie związany był z zajęciem przez nią II miejsca w IV edycji ogólnopolskiego konkursu Edukacja Jutra, której tematem przewodnim była przedsiębiorczość. Nagrodzony scenariusz lekcji języka angielskiego zawodowego „Death and Taxes” („Śmierć i Podatki”) wprowadza uczniów w skomplikowany świat podatków poprzez interaktywną prezentację w formie gry przypominającej multimedialny escape-room. Jak mówią słowa Benjamina Franklina: „Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki,” o czym przekonał się John, który, będąc na bakier z podatkami, naraził się śmierci. Ta za karę uwięziła go na cmentarzu. Zadaniem uczniów biorących udział w zajęciach jest uwolnienie Johna poprzez wspólne rozwiązywanie zadań.

Ten oraz wcześniejsze wyróżnione scenariusze lekcji autorstwa Agnieszki Pierwochy nagradzane w 3 poprzednich edycjach konkursu Edukacja Jutra (Edukacja Jutra 2020, scenariusz pt. „Home sweet home”; Edukacja Jutra 2021: Rok Lema, scenariusz pt. „When fiction becomes science”, Edukacja Jutra 2022: Cyberbezpieczni, scenariusz pt. „SAFER THINGS”) można znaleźć w publikacjach Centralnego Domu technologii oraz Fundacji PFR.