godło Polski Nazwa szkoły ZSTiO Meritum

Ogólnopolski Tydzień Kariery

Ogólnopolski Tydzień Kariery (OTK) to coroczne wydarzenie, które ma na celu wspieranie młodych ludzi w planowaniu szeroko rozumianej edukacji, budowaniu ścieżki kariery oraz odkrywaniu własnych zasobów i talentów. Hasło tegorocznego Tygodnia Kariery, odbywającego się w dniach 16-20 października 2023 r., to „Talent i praca to się opłaca”.

Już od wielu lat MERITUM wspólnie z partnerami rynku pracy angażuje się w działania związane z OTK. Naszymi stałymi partnerami w tych działach są: Mobilne Centrum Informacji Zawodowej OHP w Katowicach, Młodzieżowe Biuro Pracy OHP w Katowicach oraz Młodzieżowe Centra Kariery z miast ościennych. Do udziału w tegorocznej edycji zaprosiliśmy również uczelnie partnerskie z regionu. Mieliśmy przyjemność gościć pracowników Akademii Śląskiej w Katowicach, Uniwersytetu WSB Merito w Chorzowie, Wyższej Szkoły Ochrony Pracy w Katowicach i Akademii Humanitas w Sosnowcu. Wspólnie zaprosiliśmy młodzież na wyprawę w poszukiwaniu swojej przyszłości edukacyjno-zawodowej.

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez doradców zawodowych OHP poświęconych zdolnościom i umiejętnościom zawodowym i ich roli w budowaniu swojego kapitału na przyszłość, oczekiwaniom pracodawców na współczesnym rynku pracy oraz roli kreatywności w codziennym życiu. Młodzież spotkała się również z przedstawicielem Europe Direct Katowice, omawiając rolę i znaczenie znajomości języków obcych na współczesnym rynku pracy oraz zasady tworzenia profesjonalnego CV. Uczestnicy spotkań z doradcą Europejskich Służb Zatrudnienia EURES poznawali rynek pracy w Unii Europejskiej i możliwości kontynuowania edukacji w innych krajach europejskich. Ponadto uczniowie mogli zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy w ramach Giełdy Pracy zorganizowanej przez Młodzieżowe Biura Pracy.

Uczestnicy OTK zapoznali się również z ofertą edukacyjną wyższych uczelni. W szczególności klasy maturalne miały okazję uczestniczyć w spotkaniach z przedstawicielami szkół wyższych. Wykładowcy wyższych uczelni spotkali się z młodzieżą naszej szkoły w ramach warsztatów poświęconych różnym zagadnieniom, m.in. „Twoje cele i marzenia v. rzeczywistość – czyli jak ogarnąć motywację i wytrwać”, „Startup challenge – studiuj w Metropolii GZM, czyli jak rozwinąć swój potencjał kreatywny i przedsiębiorczy”, „Patotreści w Internecie”, „Pomiędzy narkomanią a przestępstwem”.

Był to dzień obfitujący w wydarzenia, inspirujący do poszukiwań i rozwoju własnych talentów, co w przyszłości, mamy nadzieję, przełoży się na trafne wybory edukacyjne i znalezienie satysfakcjonującej pracy.

Ogólnopolski Tydzień Kariery

Ogólnopolski Tydzień Kariery

Ogólnopolski Tydzień Kariery

Partnerzy

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach Uniwersytet Śląski w Katowicach Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości w Chorzowie Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu Politechnika Śląska w Gliwicach Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach (WSZOP) Uniwersytet WSB Merito Chorzów Katowice Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu

Patronat nad klasą ekologiczną w III LO

Wodociągi Siemianowickie Aqua-Sprint Sp. z o.o.
`

Copyright 2024 © ZSTiO "Meritum" w Siemianowicach Śląskichwww.zstiomeritum.edu.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.