godło Polski Nazwa szkoły ZSTiO Meritum

XI Festiwal Meritum Wizji za nami. Przypominamy, że tegoroczny Festiwal Meritum Wizji – adresowany do uczniów klas piątych, szóstych, siódmych i ósmych szkół podstawowych z Siemianowic Śląskich i miast sąsiednich – składał się z Konkursu recytatorskiego poezji/prozy polskiej i obcojęzycznej, Konkursu piosenki polskiej i obcojęzycznej, Konkursu literackiego na wiersz lub opowiadanie oraz Konkursu filmowego. Motywem przewodnim festiwalowych konkursów był temat: „I warto mieć marzenia, doczekać ich spełnienia!” – „Marzenia”, „Dreams”, „Träume”, „Sueños”, „Les Rêves”, „Meчты”, „Мрії”.

Tegoroczny Festiwal Meritum Wizji po raz kolejny został objęty Honorowym Patronatem Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach – Delegatura w Bytomiu. Celem konkursowych zmagań było zaprezentowanie różnorodnych uzdolnień i zainteresowań uczniów szkół podstawowych, stworzenie możliwości współzawodnictwa artystycznego wśród młodzieży oraz dostrzeżenie i docenienie roli marzeń w życiu człowieka. Miło nam poinformować, że XI Festiwal Meritum Wizji cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów siemianowickich i czeladzkich szkół podstawowych. W pięciu festiwalowych konkursach wzięli udział przedstawiciele trzynastu siemianowickich szkół podstawowych, takich jak: SP 1, SP 3, SP 4, SP 5, SP 6, SP 8 w Zespole Szkół Sportowych, SP 9 w Zespole Szkół Specjalnych, SP 11 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym, SP 13, SP 16, SP 20, Prywatna Szkoła Podstawowa „Arkona” oraz Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Rodzin Archidiecezji Katowickiej SRAK, a także przedstawiciele szkoły podstawowej z Czeladzi, czyli SP 3. Łącznie wzięło udział około 100 uczestników. Z przyjemnością przedstawiamy szczegółowe wyniki poszczególnych konkursów.

Przedstawiamy wyniki Konkursu recytatorskiego poezji/prozy polskiej i obcojęzycznej:

I miejsce – Marta Siarkowska z SP 1 za recytację wiersza „O Ikarze po raz drugi” Ernesta Brylla (opiekun Anna Bul),

II miejsce – Aleksandra Swoboda z Prywatnej Szkoły Podstawowej „Arkona” za recytację wiersza „Miłość szczęśliwa” Wisławy Szymborskiej (opiekun Nikol Golicka),

III miejsce ex aequo – Paulina Dżuman z SP 5 za recytację wiersza „Mein Traum” Horsta Rehmanna (opiekun Piotr Cieślik),

III miejsce ex aequo – Hanna Rakoczy z SP 1 za recytację wiersza „Marzenia” Hanny Niewiadomskiej (opiekun Marzena Olszewska),

Wyróżnienie – Bartosz Filipiak z SP 5 za recytację „Imagine” Johna Lennona (opiekun Anna Ciopalska),

Wyróżnienie – Dasza Stepanowa z SP 6 za recytację wiersza „Kryla” Liny Kostenko (opiekun Kamila Sikorska).

 

Podajemy wyniki Konkursu piosenki polskiej i obcojęzycznej:

I miejsce – Piotr Czeszejko-Sochacki z SP 16 za piosenkę „A Million Dreams” z musicalu filmowego „The Greatest Showman” (opiekun Alicja Gamza),

II miejsce – Laura Bomba z SP 8 w Zespole Szkół Sportowych za piosenkę „Podróż Alberta” z „Akademii Pana Kleksa” (opiekun Marta Sroczyńska),

III miejsce – Wiktoria Mzyk z SP 20 za piosenkę „Wierna, odważna, prawa” z filmu „Mulan” (opiekun Beata Szewczyk-Śliwa).

 

Przedstawiamy wyniki Konkursu literackiego na wiersz:

I miejsce – Zuzanna Orlikowska z SP 1 za wiersz „Marzenia warte spełnienia” (opiekun Anna Bul),

II miejsce – Emilia Dyksy z SP 13 za wiersz „Siostra” (opiekun Marta Sikora),

III miejsce – Oliwia Klenczar z SP 20 za wiersz „Marzenia uskrzydlają” (opiekun Mariola Widyńska),

Wyróżnienie – Kinga Kwiatkowska z SP 5 za wiersz „Droga do marzeń” (opiekun Alicja Chmura),

Wyróżnienie – Zuzanna Durłak z SP 13 za wiersz „Skrzydła marzeń” (opiekun Marta Sikora),

Wyróżnienie – Natasza Komraus z SP 1 za wiersz „Cudne niespełnione” (opiekun Marzena Olszewska).

 

Prezentujemy wyniki Konkursu literackiego na opowiadanie:

I miejsce – Zuzanna Bielewicz z Prywatnej Szkoły Podstawowej „Arkona” za opowiadanie „Kalenik, Dziwadło i Lara” (opiekun Nikol Golicka),

II miejsce – Paweł Zorembski z SP 11 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym za opowiadanie „Wyspa marzeń” (opiekun Katarzyna Jabłońska),

III miejsce – Zuzanna Paluch z SP 16 za opowiadanie „Spełnione marzenie” (opiekun Małgorzata Wilczyńska),

Wyróżnienie – Julia Połedniok z SP 1 za opowiadanie „Marzenia” (opiekun Marzena Olszewska).

 

Podajemy wyniki Konkursu filmowego:

I miejsce – Illia Oliinyk z SP 13 za film „Marzenia. Czy warto marzyć?” (opiekun Kateryna Oliinyk),

II miejsce – Helena Pytlik i Julia Szynawa z SP 1 za film „Marzenia” (opiekun Marzena Olszewska),

III miejsce – Piotr Wieczerniak z SP 8 w Zespole Szkół Sportowych za film „Moje marzenie” (opiekun Anna Wieczerniak),

Wyróżnienie – Barbara Grzybek z SP 1 za film „Marzenia” (opiekun Marzena Olszewska).

Laureatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Wszystkim uczestnikom festiwalowych konkurencji dziękujemy za udział. Dyplomy za uczestnictwo w XI Festiwalu Meritum Wizji przekażemy w późniejszym terminie. Szczególne słowa podziękowania i uznania kierujemy do opiekunów, czyli nauczycieli oraz rodziców za przygotowanie i zachęcenie młodzieży do udziału w konkursach. Dziękujemy zaproszonym gościom, czyli Pani Annie Sobieraj Naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Siemianowicach Śląskich, Pani Patrycji Siarkowskiej Zastępcy Naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie oraz Pani Iwonie Rutkowskiej-Pędzijskiej Sekretarza Zarządu Oddziału ZNP w Siemianowicach Śląskich w zastępstwie za Panią Alicję Stysz-Adamską Prezesa Oddziału ZNP w Siemianowicach Śląskich za przybycie i tym samym uświetnienie naszej uroczystości. Dziękujemy Dyrektor ZSTiO „Meritum” Pani Katarzynie Stronczek oraz Stowarzyszeniu Społeczno – Edukacyjnemu „PRO MERITUM” za przygotowanie uroczystości i ufundowanie nagród. Pragniemy przypomnieć, że w przypadku umieszczenia XI Festiwalu Meritum Wizji w „Wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez Kuratora Oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej i uwzględnione w postępowaniu rekrutacyjnym w roku szkolnym 2023/2024”, poinformujemy o tym uczestników Festiwalu.

Młodym artystom życzymy powodzenia w kolejnych konkursach oraz dalszego rozwijania swoich zdolności, zainteresowań i pasji!

Żegnamy się słowami, że „Warto mieć marzenia, doczekać ich spełnienia!”. I zapraszamy na przyszłoroczny XII Festiwal Meritum Wizji.

A tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotograficznej relacji z XI Festiwalu Meritum Wizji.

Partnerzy

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach Uniwersytet Śląski w Katowicach Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości w Chorzowie Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu Politechnika Śląska w Gliwicach Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach (WSZOP) Uniwersytet WSB Merito Chorzów Katowice Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu

Patronat nad klasą ekologiczną w III LO

Wodociągi Siemianowickie Aqua-Sprint Sp. z o.o.
`

Copyright 2024 © ZSTiO "Meritum" w Siemianowicach Śląskichwww.zstiomeritum.edu.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.