robotyka

Uczniowie technikum uczestniczyli w kolejnych warsztatach z robotyki. Tym razem do wykonania mieli dwa zadania. Pierwszym z nich było pokonanie w jak najkrótszym czasie labiryntu zbudowanym i zaprogramowanym przez siebie robotem. W tym zadaniu najlepszy okazał się zespół „Królików”. Druga część zajęć to walki sumo robotów. Zadanie polegało na skonstruowaniu robota, który skutecznie zepchnie przeciwnika poza arenę. W tej konkurencji zwycięskie okazały się dwie drużyny, z wynikiem ex aequo, czyli „Króliki” i „Pająki” (Bartłomiej Schraube-Trepka, Szymon Kozioł, Jeremiasz Gaik, Michał Ślęzak, Dawid Stradomski). Podsumowując wszystkie konkurencje najlepszym okazał się team „Króliki” czyli Arkadiusz Baryła, Kamil Kandzia, Maciej Maciejski, Cyryl Piegzik, Wiktor Toborek i Demyd Tovstyi. Dzięki zajęciom uczniowie poznali podstawy programowania i budowania robotów. Dodatkowo była to świetna okazja żeby wykazać się umiejętnością pracy w grupie, pracy pod presją czasu i kreatywnością.

robotyka