godło Polski Nazwa szkoły ZSTiO Meritum

wylot

W dniu 5 maja 2024 roku trzydziestu uczniów oraz trzech nauczycieli wyleciało do Irlandii na praktyki zawodowe. Biorą w nich udział informatycy, mechatronicy i technicy rachunkowości klas czwartych Technikum nr 2 w ZSTiO „MERITUM”. Głównymi celami projektu „PRAKTYK W EUROPIE 2023” jest wymiana doświadczeń z pracownikami zakładów o podobnym profilu w Irlandii, poszerzanie znajomości języków obcych, a szczególnie znajomości języka angielskiego zawodowego. Są to obecnie podstawowe umiejętności niezbędne do znalezienia dobrej pracy, zarówno w kraju jak i na terenie Unii Europejskiej. Ważnym aspektem pobytu uczniów w Irlandii pozostaje również rozwijanie świadomości ekologicznej uczniów, a zwłaszcza skupienie się na wytwarzaniu zielonej energii.

wylot

Oprócz praktyk zawodowych uczniowie biorą także udział w programie kulturowym. Uczestniczą w specjalnie dla nich przygotowanych wycieczkach: poznanie Sligo, elektrowni wodnej Cathaleen's Fall Hydro Station, plaży i klifów Tullan Strand, oraz wycieczka objazdowa do Slieve League. "PRAKTYK W EUROPIE 2023" to projekt obejmujący zagraniczne praktyki zawodowe uczniów Technikum nr 2 kształcących się w zawodach: technik informatyk, technik mechatronik i technik rachunkowość. Jego realizacja ma na celu zaspokojenia potrzeb ciągłego podnoszenia poziomu wykształcenia i poszerzania kluczowych kompetencji i umiejętności oraz kwalifikacji zawodowych uczestników. Program jest także odpowiedzią na zmiany zachodzące na rynku pracy oraz jego różnorodne wymagania powiązane ze zmianami społeczno-kulturowymi. Projekt realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Społeczne dla Rozwoju Społecznego (FERS) 2021-2027, projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”. Kwota dofinansowania: 506 527,99zł.

glasshouse

Partnerzy

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach Uniwersytet Śląski w Katowicach Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości w Chorzowie Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu Politechnika Śląska w Gliwicach Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach (WSZOP) Uniwersytet WSB Merito Chorzów Katowice Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu

Patronat nad klasą ekologiczną w III LO

Wodociągi Siemianowickie Aqua-Sprint Sp. z o.o.
`

Copyright 2024 © ZSTiO "Meritum" w Siemianowicach Śląskichwww.zstiomeritum.edu.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.