godło Polski Nazwa szkoły ZSTiO Meritum

/meritumIT

VF_logo

Znamy już finalistów konkursu MERITUM IT.

Finał konkursu odbył się 14 czerwca w siedzibie patrona konkursu firmie Vattenfall IT Services Poland w Katowicach. Szkoła realizując założenia wewnątrzszkolnego systemu doradztwa zawodowego systematycznie współpracuje z placówkami edukacyjnymi i przedstawicielami rynku pracy w regionie. Dzięki tej współpracy narodził się pomysł zorganizowania konkursu łączącego rynek edukacyjny z rynkiem pracy. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów praktycznym wykorzystaniem wiedzy informatycznej w życiu codziennym, kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania i poszerzania wiedzy informatycznej, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień informatycznych, rozwijanie umiejętności stosowania wiedzy w praktycznym działaniu, rozwijanie umiejętności zarządzania projektami oraz wzmocnienie relacji pomiędzy środowiskiem szkolnym i rynkiem pracy branży IT.

Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu aplikacji usprawniającej pracę szkoły i funkcjonowanie w środowisku szkolnym. Konkurs był dwuetapowy, pierwszy etap odbył się w szkole, gdzie przeprowadzono wstępne eliminacje. Drugi, finałowy etap odbył się w firmie Vattenfall, gdzie zaprezentowane aplikacje zostały ocenione przez jury, w skład którego weszli specjaliści z branży IT. Pomysły zaprezentowane przez trzy finałowe drużyny zostały ocenione bardzo pozytywnie. Nagrodę główną zdobyli uczniowie klasy IV technikum Jan Grosicki i Marcin Skrzypek i aplikacja do nauki, którą stworzyli. Nasza wizyta w firmie Vattenfall była jednocześnie wizytą studyjną, podczas której uczestnicy konkursu mieli wyjątkową okazję poznać firmę, zakres jej działalności oraz kierunki rozwoju, jak również zapoznać się ze stanowiskami pracy przedstawicieli branży IT. Konkurs MERITUM IT to inicjatywa, dzięki której uczniowie mieli możliwość zdobycia nowych umiejętności i kompetencji. Zapoznawali się z nowymi technologiami dostępnymi na rynku, poszerzali niezbędne umiejętności techniczne, rozwijali umiejętności miękkie, a przede wszystkim mogli konfrontować swoją wiedzę i działania z przedstawicielami pracy branży IT oraz poprzez zarządzanie własnym projektem zapoznać się z pracą analityków biznesowych i menadżerów projektów.

/meritumIT

/meritumIT

/meritumIT

/meritumIT

Partnerzy

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach Uniwersytet Śląski w Katowicach Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości w Chorzowie Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu Politechnika Śląska w Gliwicach Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach (WSZOP) Uniwersytet WSB Merito Chorzów Katowice Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu

Patronat nad klasą ekologiczną w III LO

Wodociągi Siemianowickie Aqua-Sprint Sp. z o.o.
`

Copyright 2024 © ZSTiO "Meritum" w Siemianowicach Śląskichwww.zstiomeritum.edu.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.